1 января 2018
В Україні катастрофічно бракує інактивованих вакцин від поліомієліту, якими проводять 2 перші щеплення від даної хвороби. Про це заявила інфекціоніст Ольга Голубовська.
Живої вакцини від поліомієліту, якою проводять подальші щеплення від даної хвороби, в нашій країні вистачає, а ось з наявністю інактивованої є проблеми. Через це вакцинація від поліомієліту в Україні знаходиться під загрозою. Чому ж так відбувається?
Справа втому, що за міжнародними правилами для профілактики поліомієліту дві перші дози вводяться інактивованою вакциною, та через те, що вона не дає сильного імунітету, подальша імунізація проводиться живою вакциною. У той же час, робити перше щеплення живою вакциною не можна, оскільки вона викликає вакциноасоційований поліомієліт. З цієї причини від даної методики імунізації у світі відмовилися.
Поліомієліт – це важка інфекційна хвороба, яка часто призводить до смерті або інвалідизації людини. Найчастіше на неї хворіють діти. Поліомієліт викликає ураження сірої речовини спинного мозку та сильно пошкоджує усю нервову систему. Один з найбільш трагічних наслідків поліомієліту, не рахуючи смерті хворого, – це параліч.
До організму вірус поліомієліту потрапляє через слизову оболонку рота чи кишечника, звідки надходить до лімфатичних вузлів, крові та центральної нервової системи, спинного мозку.
Раніше поліомієліт був доволі поширеною дитячою хворобою, яка призводила до важких наслідків, проте з розповсюдженням вакцинації її вдалося взяти під контроль. Відповідно до затвердженого МОЗ Календарю профілактичних щеплень, вакцинація від поліомієліту повинна проводитися дитині у віці 2, 4 та 6 місяців, потім ще тричі проводиться ревакцинація: в півтора року, в 6 років та в 14 років. Проте наразі ситуація зі щепленнями від поліомієліту в Україні є поганою через відсутність необхідних вакцин та через небажання багатьох батьків вакцинувати своїх дітей. Через це загроза розповсюдження поліомієліту в нашій країні є, на жаль, досить високою. Сподіваємося, що з нового року ситуація з наявністю інактивованих вакцин від поліомієліту в Україні покращиться.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Успішне старіння: що означає цей термін, основні кроки до нього 22 января 2025
Що таке успішне старіння? На перший погляд, виникає запитання: успішно - це як? У 60 років мати обличчя без зморшок чи в 50 пробігти марафон? Головна ідея цього терміну - сприймати старіння як процес, під час якого людина отримує новий досвід та особистісне зростання. Тоді ви зможете вберегтися від міфів, пов'язаних зі старінням, та тих страхів, які люди можуть відчувати з віком. Читайте про це в матеріалі ТСН.ua.
Атака на Саратов: ЗМІ пишуть про пошкодження хімзаводу 21 января 2025
Внаслідок атаки пошкоджено вікна одного з цехів заводу Саратоворгсинтез. Нібито минулося без постраждалих.
На інавгурації Трампа зібралися всі його діти: який вигляд мали пʼять спадкоємців президента США 21 января 2025
На інавгурації Трампа зібралися всі його діти: який вигляд мали пʼять спадкоємців президента США. Фото Вони зібралися, щоб підтримати батька