Кандидат медичних наук, перший ейдж-менеджер України, засновник клубної клініки з керування віком AM System, голова Global Age Management Academy, керівник гуманітарного проєкту UAHEALTHSUPPORT і соціального проєкту GAMA Consulting Євген Шагов розповів, як самостійно піклуватися про власне здоров'я.
Чули вислів, що хворобу треба лікувати за три роки до її появи, а не за три дні до смерті? Це зовсім не гарна метафора, а дієва стратегія підтримки здоровʼя.
Головне – змінити підхід і позбутися думки, що захворювання – це раптові зміни. Наче були здорові, а потім зненацька щось трапилося і виникла проблема. Неочікувано можна зламати ногу в ДТП, а всі інші порушення – передбачувані та є наслідком безвідповідального ставлення до свого здоровʼя.
Тому перед вами завджи буде стояти вибір.
Ледь не щомісяця відвідувати терапевта чи зміцнювати імунітет?
Все, що необхідно – більше бувати на свіжому повітрі, висипатися і їсти менше цукерок. Цинк теж постійно пити не потрібно. Краще приймати звичайну аскорбінову кислоту та пити мʼятний чай. Адже вітамін С і заспокійливі трави набагато краще зміцнюють імунітет і долають стрес, ніж призначені без лікаря мінерали.
Сподіватися на допомогу флеболога чи вже сьогодні піклуватися про здоровʼя судин?
Вам потрібно лише більше фізичної активності, зокрема робити перерви для зарядки, якщо у вас сидяча робота. Адже кожна година робочого дня за компʼютером додає 10% до ризику тромбозу.
Третину життя залежати від ліків, що знижують тиск, чи профілактувати гіпертонію?
Через брак сну ви отримуєте на 55% більше ризик мати ожиріння та на 21% – гіпертензію. Навіть зайві 5 кг сприяють розвитку гіпертонії, а зайві 25 кг збільшують її ризик на 300%!
Йти до ревматолога через 10 років чи вже зараз потурбуватися про міцність кісток?
Для профілактики остеопорозу потрібно підтримувати мінеральну щільність кісток Для цього вкрай важливо споживати продукти, багаті на кальцій, магній і вітамін D або приймати їх додатково у формі суплементів. А для жінок особливо – тримати в балансі гормони. Бо найбільший ризик остеопорозу повʼязаний із менопаузою (а вона, на жаль, через потужний стрес сьогодні настає вже у 40 років).
Покладатися на передові протоколи відновлення і везіння чи вже зараз захистити себе від інсульту?
Просто позбудьтеся небезпечних звичок! Курці мають майже вдвічі більший ризик інсульту, ніж ті, хто ніколи не палив. Навіть пасивне куріння збільшує ризик інсульту на 45%!
В альтернативі "йти чи не йти до лікаря" багато хто бачить приховану опцію самолікування. Та насправді це вибір між "лікуватися" і "не хворіти". І сучасна превентивна медицина дозволяє зробити усвідомлений вибір на користь варіанту "бути здоровими". Слідкуйте за режимом, будьте активні, навчайтеся стрес-менеджементу, збалансовано харчуйтеся, не допускайте дефіциту корисних мікронутрієнтів і підтримуйте гормональний баланс – та відвідуйте лікарів лише для регулярного чекапу!
tsn.ua
Хочешь узнать больше - читай отзывы