
Участь у бойових діях може негативно позначитися на здоров’ї очей. Вибухові хвилі, дим, хімікати, постійний стрес і травми — усе це підвищує ризик розвитку катаракти, глаукоми, ретинопатії, синдрому сухого ока та інших офтальмологічних хвороб.
При перших симптомах — зниженні гостроти зору, болю чи дискомфорті — слід звернутися до сімейного лікаря. Він зможе оглянути пацієнта, провести необхідну діагностику і за потреби дати електронне направлення до офтальмолога.
З направленням медики надають повний спектр офтальмологічної допомоги **безоплатно**: огляд, лікування, малі хірургічні втручання, консультації, профілактику. Усе це — в межах пакета “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах”.
Також безоплатним є хірургічне лікування: операції при травмах, видалення катаракти, встановлення штучного кришталика, втручання на рогівці, сітківці, повіках, слізному апараті тощо. Отримати таку допомогу можна як у стаціонарі, так і в умовах стаціонару одного дня — головне, щоб заклад мав договір із НСЗУ. У невідкладних випадках направлення не потрібне.
Пацієнтам також доступна медикаментозна допомога. Наприклад, препарат Ацетазоламід для лікування глаукоми можна отримати безоплатно в аптеках, які беруть участь у програмі “Доступні ліки”.
Щоб дізнатися, на які послуги ви маєте право, радимо поставити лікарю такі запитання:
• Які обстеження можна пройти безоплатно?
• Чи покривається операція Програмою медичних гарантій?
• Які саме лікарні в моєму регіоні виконують офтальмологічні операції безоплатно?
• Чи входять потрібні мені ліки до програми “Доступні ліки”?
У разі відмови у наданні допомоги звертайтесь до керівництва закладу або телефонуйте на гарячу лінію НСЗУ — 16-77.
Детальну інформацію про послуги Програми медичних гарантій можна знайти в Гіді для пацієнтів, доступному за посиланням: https://cutt.ly/vrYNdeKp
Здоров-Инфо
Хочешь узнать больше - читай отзывы