7 апреля 2023
Контактні лінзи з тривалим терміном користування – два тижні, місяць, три місяці та більше, потребують щоденного механічного очищення та дезінфекції за допомогою спеціального розчину. Крім того, розчин допомагає зберегти еластичність лінз, що запобігає травмуванню рогівки ока. Це важливо як для якості корекції зору, так і для здоров'я очей пацієнта.
Розчин потрібен для очищення та зберігання лінз, а також для промивання контейнера та пінцету. Розглянемо, чим відрізняються засоби догляду за лінзами і як вибрати розчин https://mkl.ua/ua/category/rastvory-dlya-linz/, який підійде для вашого типу лінз.
Засоби догляду за контактною корекцією поділяються на чотири види, в залежності від функцій, які вони виконують:
1. Водно-сольові. Цей вид розчинів сьогодні практично не застосовується, однак у минулому це був чи не єдиний варіант для очищення лінз. Тому деякі пацієнти з тих, хто давно використовує контактну корекцію, й досі його використовують. Водно-сольовий розчин зволожує і пом'якшує лінзи, проте він не забезпечує функцію дезінфекції, тому офтальмологи рекомендують відмовитися від даного засобу.
2. Багатофункціональні. Багатофункціональний (або універсальний) розчин є оптимальним варіантом для повсякденного використання. Засіб виконує всі функції, які потрібні для якісної та безпечної експлуатації контактних лінз, зокрема:
Ці засоби вважаються універсальними і в більшості випадків підходять до будь-якого типу лінз, проте перед купівлею краще проконсультуватися з фахівцем – важливо, щоб рідина поєднувалася з матеріалом, з якого виготовлені лінзи. Завдяки особливій формулі деякі засоби позбавляють пацієнта необхідності проводити механічне очищення лінз - дезінфекція і видалення забруднень відбуваються і без цього. Тобто пацієнт може просто зняти засоби контактної корекції та одразу помістити їх у контейнер зі свіжим розчином. Однак це необхідно обговорити з офтальмологом, оскільки не всі розчини підходять для такого типу очищення. Ще одна перевага багатофункціональних засобів полягає в тому, що при потраплянні в очі вони не викликають печіння, білю та інших неприємних відчуттів.
3. Ферментні (ензимні). Ензимні засоби призначені для видалення органічних відкладень, з якими не справляються багатофункціональні розчини. Як правило, це актуально для лінз із тривалим терміном користування. Так, наприклад, їх часто рекомендують для очищення ортокератологічних лінз, термін заміни яких становить один рік. Ферментні засоби мають форму таблетки, яку необхідно додавати в багатофункціональний розчин, вони підходять як до м'яких, так і до жорстких лінз.
4. Пероксидні. Розчини на основі перекису водню забезпечують якісне та глибоке очищення лінз від можливих бактерій, грибків та відкладень. Однак такі засоби не забезпечують зволоження лінз і не підходять для їхнього тривалого зберігання. Якщо перекис водню потрапить у вічі, це призведе до печіння і больових відчуттів. У деяких випадках перекис може навіть спричинити опік рогівки або запалення слизової оболонки. Тому після використання пероксидного розчину лінзу необхідно промити, або витримати певний час експозиції, після чого розчин нейтралізується та стане безпечним. Засіб не рекомендується використовувати для гідрогелевих контактних лінз.
← Вернуться на предыдущую страницу
У запущених по Україні ракетах КНДР виявили деталі зі США та Європи - ЗМІ 25 ноября 2024
В одній з ракет 75% компонентів були виготовлені компаніями, які базуються в США. Також знаходили деталі з Нідерландів і Великої Британії.
Слава Камінська на селфі показала три покоління жінок своєї родини 25 ноября 2024
Співачка Слава Камінська, яка нещодавно показувала свій відпочинок в Іспанії, попозувала з мамою і донечкою.
Танці дочки, зустріч із Трюдо та кріокамера: Світоліна показала яскраві фрагменти свого життя 25 ноября 2024
30-річна тенісистка Еліна Світоліна, яка нещодавно замилувала фото 2-річної донечки, показала добірку кадрів свого життя за останній час.