Що провокує запалення зорового нерва, які симптоми сигналізують про розвиток хвороби та чому важливо своєчасно звернутися до лікаря, розповів офтальмолог вищої категорії, офтальмохірург, кандидат медичних наук, медичний директор клініки VISIOBUD Володимир Мельник.
Причини запалення зорового нерва
Запалення зорового нерва (оптичний неврит) – це запальне захворювання, яке вражає нервові волокна, що передають зорову інформацію від ока до мозку.
У близько 15% випадків причину запалення зорового нерва встановити не вдається. Часто хвороба діагностується одночасно з розсіяним склерозом.
Склероз – хронічне захворювання, за якого імунна система атакує центральну нервову систему. Відтак сповільнюється або блокується передавання сигналів від ЦНС до мозку та спинного мозку. Інколи запалення зорового нерва виявляють за кілька років до розсіяного склерозу, але взаємозв’язок є. За різними даними, від 20 до 50% пацієнтів, які мають запалення зорового нерва, в майбутньому стикаються з діагнозом "розсіяний склероз".
Симптоми та ускладнення запалення зорового нерва
Серед менш поширених симптомів, на які, однак, потрібно звертати увагу, хочу виокремити "випадіння" зору під час фізичних навантажень, гарячого душу або лихоманки. Що це означає? Зір на одному чи обох очах тимчасово стає менш гострим, а потім повертається до норми. Гострота – це здатність ока чітко бачити деталі об'єктів на близьких і далеких відстанях.
Наступний симптом – незначне зменшення чіткості периферичного, тобто бокового зору. Центральний зір змін не зазнає. Людина добре бачить, тому зазвичай до офтальмолога не поспішає.
Оскільки оптичний неврит є прихованою ознакою розсіяного склерозу, порушення координації, слабкість у кінцівках, підвищена чутливість до тепла чи холоду, складнощі з висловленням думок – теж серйозні підстави відвідати лікаря.
Якщо запалення зорового нерва не почати лікувати вчасно або лікувати неправильно, можливі ускладнення.
Вибір методів лікування залежить від причини, яка спровокувала запалення, якщо її можна встановити, супутніх захворювань, віку, способу життя пацієнта. Можуть застосовуватися системні кортикостероїди, антибіотики, протизапальні та противірусні препарати, вітамінотерапія, імуномодулятори тощо.
Під час запалення зорового нерва вкрай важливо своєчасно звернутися до офтальмолога, щоб зберегти зір та якість життя.
tsn.ua
Хочешь узнать больше - читай отзывы