27 марта 2024
Міхаель Грубер, агент всесвітньо відомої української диригентки Оксани Линів, пояснив, чому артистка не може відмовитися від репертуару, який містить твори російських композиторів. Нещодавно музикантка заявила: композиції авторів країни-агресорки внесені до світової музичної спадщини.
Грубер виразив аналогічну думку, зауваживши, що репертуар будь-який диригента "складається з чотирьох стовпів: романтичний німецький репертуар, французький репертуар, італійський репертуар та класичний російський репертуар". Про це він розповів у коментарі Суспільне.
Агент зазначив, що незалежно від національності диригенти мають виконувати класичні композиції російських митців, таких як Чайковський, Рахманінов, Шостакович, Стравінський та інші. За його словами, причина полягає у тому, що ці композитори та їхня музика – складова стандартного репертуару кожного оперного театру, оркестру, концертного залу країн Заходу. Таке "правило ринку" – якщо музикант хоче працювати на міжнародному рівні, то він має погодитися на ці умови.
Що стосується конкретно українців, каже Грубер, "у цьому випадку не стоїть питання чи можуть або ж хочуть вони представляти російську культуру за кордоном", як і громадяни будь-якої іншої держави. "Йдеться лише про прийняття правил міжнародного музичного ринку, який вимагає виконання цих композиторів та їхніх творів. Отже, диригенти насправді не мають вибору: хочуть вони виконувати чи не хочуть певних композиторів", – пояснює він.
За словами агента, не тільки Оксана Линів "дотримується репертуару", а й інші диригенти, які підтримують Україну. Серед них:
Грубер вважає, що українська диригентка робить чимало для популяризації вітчизняної культури, додаючи до своїх концертів твори земляків. Однак він зазначив, що від початку повномасштабної війни в Україні, музику російських композиторів все частіше почали виконувати на всесвітньо відомих сценах. "Приклад того, що ринок класичної музики має власні правила, які не обов’язково відповідають політиці", – підсумував експерт.
Раніше OBOZ.UA розповідав про те, як Оксана Линів зазнала жорсткої критики з боку українців через рішення не скасовувати свій виступ з оперою "Євгеній Онєгін" Чайковського. Подія має відбутися у німецькому місті Дрезден у 2025 році. У повідомленні до публіки диригентка жодного разу не використала слово "росіяни", а війну назвала "періодом воєнного стану".
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
ЗМІ: Іран відмовився визнавати Крим російським в угоді про партнерство 15 января 2025
Тегеран не визнає Крим, а також Донецьку та Луганську області частиною Росії, раніше заявив глава МЗС Ірану Хосейн Амір Абдоллахіян.
Інгаляції: чим точно не можна дихати та як це може зашкодити 15 января 2025
Останнім часом інгаляції стали справжньою панацеєю серед тих, хто прагне покращити своє здоров'я. Проте ця процедура не така проста й безпечна, як може здаватися на перший погляд.
Смартфони забирати у людей не можна - Київський РТЦК 14 января 2025
Смартфони забирати у людей не можна - Київський РТЦК