2 сентября 2022
Президент США Джо Байден провів телефонну розмову з прем'єр-міністром Іраку Мустафою аль-Казимі, під час якої запропонував підтримку зусиллям політика щодо деескалації напруженості в країні. Про це 31 серпня повідомила прес-служба Білого дому.
"Президент і прем'єр-міністр вітали відновлення безпеки на вулицях та закликали всіх іракських лідерів взяти участь у загальнонаціональному діалозі для вироблення спільного рішення відповідно до конституції та законів Іраку", - зазначили в американській адміністрації.
Наголошується, що Байден "запропонував свою повну підтримку зусиллям прем'єр-міністра аль-Казимі щодо деескалації напруженості в регіоні через діалог та дипломатію".
Нагадаємо, 29 серпня в Багдаді почалися протести у зв'язку з виходом з політики впливового шиїтського богослова Муктади ас-Садра. Сотні його прихильників увірвалися до "зеленої зони" столиці Іраку і штурмували Палац республіки - головне місце зустрічей іракських політиків з іноземними колегами.
На всій території країни було оголошено комендантську годину. Повідомлялося про 30 загиблих та 700 постраждалих.
Пізніше ас-Садр закликав припинити протести в Іраку, і ситуація в цілому нормалізувалася.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Британія запровадила новий пакет санкції проти РФ 13 сентября 2025
Обмеження спрямовані проти "тіньового флоту", що перевозить російську нафту, та ключових постачальників військових компонентів.
У румунських Карпатах проводять операцію з порятунку двох українців 13 сентября 2025
Двоє молодих громадян України опинилися в скрутному становищі після кількох днів перебування в горах.
Наречена Роналду вигуляла грайливі луки у нічному Нью-Йорку. Фото 12 сентября 2025
Наречена капітана та нападника саудівського клубу "Ан-Наср" і збірної Португалії з футболу Кріштіану Роналду, модель Джорджина Родрігес поділилася моментами своєї поїздки до Нью-Йорку.