18 апреля 2026
Франція та Велика Британія планують очолити багатонаціональну оборонну місію в Ормузькій протоці, яка буде спрямована на захист свободи судноплавства та розмінування. Про це повідомив британськи прем'єр-міністр Кір Стармер на пресконференції у Парижі, передає ЄП.
"Ми домовилися прискорити наше військове планування. Я можу підтвердити, що разом із Францією Велика Британія очолить багатонаціональну місію з захисту свободи судноплавства, щойно дозволять умови. Це буде виключно мирна та оборонна місія, покликана надати впевненості цивільним суднам і підтримати зусилля з розмінування", - зазначив Стармер.
Він додав, що відновлення роботи водного шляху має ґрунтуватися на "тривалій та реалістичній пропозиції".
"Відкриття протоки є глобальною необхідністю та глобальною відповідальністю. Ми маємо діяти, щоб знову забезпечити вільний потік глобальної енергії та торгівлі, щоб знизити ціни для працюючих людей. Наші громадяни мають побачити повернення до миру та стабільності, і ми зробимо все від нас залежне", - наголосив прем'єр.
Нагадаємо, Іран відкрив Ормузьку протоку для проходу всіх комерційних суден.
Як повідомлялося, Центральне командування США поінформувало, що до блокування іранських портів залучені більш як 10 000 американських військовослужбовців.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочеш дізнатися більше — читай відгуки
← Вернуться на предыдущую страницу
NASA спробує врятувати падаючу обсерваторію Swift за допомогою космічного буксира 21 июня 2026
NASA розпочало одну з найнеординарніших рятувальних операцій в своїй історії — агентство спробує підняти орбіту космічної обсерваторії «Свіфт» (Neil Gehrels Swift Observatory), яка поступово зходить з орбіти і незабаром повинна згоріти в атмосфері Землі. Обсерваторія не має власних двигунів для корекції орбіти. Допомогти їй може лише космічний буксир, яких до цього моменту просто не існувало.
Ознакою жирової хвороби печінки назвали стан долонь 21 июня 2026
Неалкогольну жирову хворобу печінки не завжди можна виявити за яскраво вираженими симптомами. Однак стало відомо,…
Південнокорейська установка за 90 секунд перетворює використану каву на паливо найвищого класу 21 июня 2026
Дослідники з Корейського інституту наук про Землю та мінеральні ресурси (KIGAM) розробили спосіб перетворення вологого спитого кавового гущі (кавового жмиху) на висококалорійний біовугілля всього за 90 секунд. Досі висока вологість такого сировини вважалася серйозною проблемою, оскільки вимагала попередньої енергоємної сушки. Південнокорейські вчені запропонували рішення, яке дозволяє переробляти кавові відходи практично відразу після їх збору, майже в будь-якій кав'ярні.