18 августа 2014
Війна, яку затіяла Росія на українському Донбасі, несе збитки всім. Дію санкцій проти Москви скоро відчують майже всі росіяни, а експерти прогнозують, що через нехватку продуктів голодуватиме чи не третина громадян РФ.
До Кремля вже звернулася по допомогу "Роснафта". Одна з найбільших у світі нафтова компанія потрапила до "чорного списку" і просить рятувати з боргами. Ідеться про 1,5 трильйона рублів. І це більше, ніж витрати на медицину, освіту і комунальне господарство Росії разом. Утім, стільки вільних грошей у російському бюджеті немає, тож, товаришу Путіна Ігорю Сечину доведеться пошукати їх у когось іще.
Десь іще доведеться і під'їдати всім росіянам. Москва як контрсанкції заборонила імпорт великої частини харчів із західних країн. У Кремлі кажуть, що це підтримає російського виробника. Але економісти попереджають, що третині країни доведеться голодувати.
Росія почала битву за власного споживача. Ще у травні державні телеканали місцевих молочників ладні були поховати живцем і говорили про системну кризу в молочній галузі. А на дивовижне перетворення цілої галузі пішло кілька... телевізійних репортажів і менше трьох місяців. Хоч до народження нових телят чекати ще мінімум півроку, телебачення вже відрапортувало, що тепер у Росії молока з надлишком.
Кращим за західні аналоги в Росії тепер терміново доведеться ставати майже всьому. У "чорному списку" - овочі та фрукти, м'ясо й риба, сири й ковбаси, птиця і морепродукти. Це - безжальна харчова війна.
Тим часом на передовій продовольчої битви із Росією опинилася Польща, яка потрапила під заборону імпорту яблук.
"Українсько-російський конфлікт доводить, що не всі країни в нашому регіоні можуть почуватися у безпеці", - констатував президент Польщі Броніслав Коморовський.
"Більшість нашої продукції - близько 80 відсотків - іде на Схід, звісно через Білорусь і Україну. Якщо цей шлях закриють, фермери можуть збанкрутувати", - говорить фермер із Польщі Вітольд Стефаняк.
У продовольчому конфлікті з Росією Польща теж не лишиться сама. У Євросоюзі обговорюють план компенсації для фермерів, що зазнають збитків від російської перебірливості.
"Це спільна відповідальність і спільне прагнення усієї Європи - запровадити обмеження, пов'язані із російською експансією та імперськими бажаннями в Україні", - зазначив міністр аграрної політики Польщі Марек Савицький.
Утім у цілому втрати ЄС від російського контрнаступу на харчі - у межах статистичної похибки. Ті, хто вміють рахувати, вправляються в саркастичних оцінках рішень президента Росії.
"Частка Росії в аграрному експорті ЄС – 6%, або 0,085% ВВП ЄС. Ще раз словами: вісімдесят п'ять тисячних відсотка! Путін завдав по економіці ЄС удар жахливої сили", - написав у Facebook російський політичний діяч Альфред Кох.
Володимир Путін, щоправда, і сам заявив, що контрсанкції - здебільшого не проти іноземних, а на користь власних виробників. Проте російські торгові мережі знають точно, що вітчизняні виробники найближчим часом не зможуть забезпечити продуктами в достатній кількості – тож шукають заокеанських постачальників.
Ще одна біда для росіян - ціни. Експерти прогнозують, що місцева чи завезена їжа подорожчає, а третина найбідніших росіян уже зараз недоїдає. Тим часом економісти заговорили про відновлення радянських принципів розподілу товару - харчові талони.
Після ухвалення списку заборонених продуктів його вже довелось переглядати. "Помилували" товари для діабетиків та алергиків, яким у Росії їсти стало просто нічого.
А вслід за ревізією холодильників російська влада зазирнула і до гардеробів своїх громадян. Обмежили тепер й імпорт закордонного одягу - першими вбиратися за вітчизняною модою стануть ті, хто одягається за державний кошт.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
tsn.ua
← Вернуться на предыдущую страницу
Смерть ексміністра транспорту РФ: у Кремлі відмовилися коментувати 9 июля 2025
Речник президента РФ Дмитро Пєсков відмовився від коментарів з приводу самогубства ексміністра транспорту РФ Романа Старовойта.
Путін офіційно дозволив найманців в російській армії 8 июля 2025
РФ щомісяця набирає близько 30 тисяч солдатів. Втім, темпи можуть сягати 40 тисяч на місяць, інформують європейські джерела.
Енн Хетевей ефектно попозувала в музеї для глянцю. Фото 8 июля 2025
Американська актриса Енн Хетевей стала головною героїнею нового випуску журналу Vogue.