25 февраля 2024
Російським чиновникам пропонують отримати британське громадянство в обмін на передачу інформації спецслужбам Британії. Про це у п’ятницю, 23 лютого, повідомило британське видання І з посиланням на чотири поінформовані джерела.
Зазначається, що три джерела видання в британській розвідці і колишній російський інформатор стверджують, що громадянство, а також грошові виплати "за певних обставин" використовуються як стимули для пошуку інформаторів в уряді РФ.
Практика надавання громадянства інформаторам у Британії існувала за часів Холодної війни, але про її застосування після повномасштабного вторгнення РФ раніше не повідомлялось.
Британське громадянство, за словами співрозмовників видання, часто є найпотужнішим методом переконання потенційних інформаторів. Але обіцяють його тільки тоді, коли людині точно довіряють, а надають – коли вона більше не може збирати інформацію або коли вона більше не потрібна.
"Це (громадянство. – ред.) може допомогти росіянину в глибині душі знати, що він діє в інтересах своєї майбутньої батьківщини", – розповів колишній інформатор МІ6 із Росії.
Саме з цим джерела видання пов’язують незвичне звернення очільника розвідки Британії Річарда Мура до росіян "об'єднати зусилля" і допомогти покласти край повномасштабній війні в Україні.
Раніше повідомлялося, що ЦРУ створило новий відеоконтент для вербування росіян. Ролик покликаний переконати росіян співпрацювати з американською спецслужбою.
У Кремлі заявили, що спецслужби РФ моніторять спроби американських колег вербувати росіян.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
У Києві лікар змусив військового заплатити ₴30 тисяч за безкоштовний фіксатор 19 декабря 2025
У Києві лікар змусив військового заплатити ₴30 тисяч за безкоштовний фіксатор
Названо 8 найнебезпечніших ліків на Землі 19 декабря 2025
"Дорого, пора приймати ліки". — "Але, мам, від них я почуваюся дивно і навіть жахливо, мені не стає краще". — "Але ж їх прописав лікар, ми повинні дотримуватися рекомендацій". Вас не вчили прислухатися до внутрішнього голосу? Ось у чому причина. Точніше, є кілька причин.
Розбещував доньку та ґвалтував падчерку: у Києві суд виніс вирок зловмиснику 19 декабря 2025
Розбещував доньку та ґвалтував падчерку: у Києві суд виніс вирок зловмиснику. Подробиці справи Прокурори наполягатимуть на більш суворому покаранні для злочинця