Чому "завис" кредит. У Києві узгоджують меморандум, у МВФ хочуть ясності з Кабміном і коаліцією

4 марта 2016

Україна досі не отримала черговий транш від основного кредитора – Міжнародного валютного фонду. Гроші в розмірі 1,7 млрд доларів США мали надійти наприкінці 2015 року, або ж на початку 2016-го.

У МВФ причиною затримки назвали очікування ясності щодо того, чи буде працювати нинішній уряд на чолі з прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком, а також чи виявиться дієздатною парламентська коаліція.

Міністр фінансів України Наталія Яресько ще однією причиною назвала постійне узгодження нової редакції меморандуму про співпраці.

"Це живий документ, щотижня щось змінюється", – зазначила Яресько.

Кілька тижнів тому парламент ухвалив два законопроекти, які були передбачені меморандумом. Через це знову довелося вносити зміни до тексту документу.

"Ситуація жива, і меморандум зараз обговорюється. Там конкретних проблем немає", – запевнила міністр фінансів.

Україна та МВФ повинні узгодити текст меморандуму. Потім має відбутися засідання Ради директорів фонду щодо узгодження документу. І лише після позитивного рішення Київ може розраховувати на черговий транш. Коли це станеться, не відомо.

Нагадаємо, Україна сподівалася отримати третій і четвертий транші кредиту від МВФ по 1,7 млрд доларів США кожен до кінця 2015 року. Проте Фонд переніс питання виділення на початок 2016-го через проведення місцевих виборів в Україні. Причиною нинішнього відтермінування є скандальна заява міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса про корупцію у владі, лобіювання інтересів та "сіре кардинальство". Він, зокрема, звинуватив нардепа і бізнес-партнера Порошенка Ігоря Кононенка в тому, що той хотів "нав'язати" свою "людину" в заступники міністра економрозвитку. На це крісло ніби претендував Андрій Пасішник із "Нафтогазу". Абромавичус заявив про свою відставку. Справою нині займається Національне антикорупційне бюро України. Ще одна причина "замороження" співпраці з МВФ – політичні чвари у владі та можлива відставка уряду, а також можливий розпад парламентської коаліції.

Директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард заявила про тимчасове "заморожування" програми кредитування через політично-корупційний скандал в Україні. Майже одразу ж відбулася телефонна розмова з президентом Порошенком, який запевнив у невідворотності проведення реформ, ухваленні парламентом реформаторських законопроектів, а також у боротьбі з корупцією. Сторони домовилися про створення дорожньої карти (графіка) реформ.

Питання виділення грошей "зависло". Водночас це є поганим сигналом і для інших міжнародних кредиторів України. Вони завжди орієнтувалися на МВФ: якщо він дає гроші, то це означає, що Київ виконує свої зобов'язання і проводить реформи. Якщо ж МВФ відтерміновує виділення коштів, то не поспішають й інші фінансові донори.

Загалом, у 2016 році Україна розраховує залучити до 10 млрд доларів США міжнародних кредитів.

tsn.ua

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Дуэйн Джонсон сообщил о начале съемок "Красного уведомления" 23 января 2020

Стартовали съёмки комедийного боевика "Красное уведомление", о чём в своём Instagram сообщил исполнитель главной роли Дуэйн Джонсон

Marvel начала работу над сиквелом фильма "Капитан Марвел" с Бри Ларсон 23 января 2020

Действия картины будут происходить в наши дни

Названа первая помощь при обморожении и переохлаждении 23 января 2020

Какие первые действия необходимо проводить с пострадавшими

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

33м2 3.8
33м2

Отзывов: 1

Karabas 0.5
Karabas

Отзывов: 1

Отзыв 0.5
Отзыв

Отзывов: 1

Каталог отзывов

×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одежда / аксессуары
  • Работодатели
  • Другое