10 октября 2025

Британський принц Вільям нещодавно розповів, що трьом їхнім із Кейт Міддлтон дітей - Джордж, Шарлотта і Луї - не дозволяється мати смартфони.
Чому подружжя дотримається такого принципу, стає більш зрозуміло з есе, яке принцеса Вельська написала у співавторстві з гарвардським професором, психіатром Робертом Вальдінгером.
Його цитує People.
Так, на думку 43-річної Кетрін, засилля гаджетів сприяє "епідемії роз'єднаності" в сучасному суспільстві.

Її Високість написала есе про небезпечний вплив гаджетів
"Наші смертфони, планшети і комп'ютери стали джерелами постійного відволікання, розпорошення уваги, тим, що заважає нам приділяти іншим безроздільну увагу, якої вимагають стосунки", - написала Міддлтон.
"Ми сидимо разом в одній кімнаті, в той час як наш розум розсіяний поміж десятками додатків, сповіщень і стрічок. Ми присутні фізично, але відсутні ментально, не в змозі повноцінно взаємодіяти з людьми, що перебувають просто перед нами", - наголосила принцеса.
Міддлтон вважає, що безроздільна увага стає дедалі менш досяжним дарунком, який в змозі робити люди одне одному.
"Коли під час розмов ми зазираємо в наші телефонами, скролимо соцмедіа під час сімейних вечерь або відповідаємо на імейли, поки граємося з нашими дітьми, ми не просто відволікаємось, ми забираємо базову форму любові, якої потребують людські зв'язки", - застерегла її високість.

Принц Вільям і Кейт солідарні щодо заборони телефонів для дітей
Як наголосила Кейт, особливо 5 перших років життя дитини, коли її мозок формується - це надзвичайно швидкий та важливий період, який матиме вплив на все її подальше життя. Тому батькам, хай як складно це не було в сучасному світі, слід регулювати використання гаджетів у родині.
Принцеса також звернула увагу на тенденцію до зниження кількості реальних соціальних зв'язків - люди менше заводять друзів, рідше приєднуються до якихось клубів та спільнот.
"Можливо, найбільш тривожне - це те, що дедалі більше людей кажуть, що не мають нікого, кому могли би довірити те, що відбувається в їхньому житті", - написала Кетрін.
"Дивіться в очі людям, які вам небайдужі, і будьте повністю присутні - бо саме тут починається любов", - резюмувала вона.
Як відомо, принцу Джорджу зараз 12 років, Шарлотті 10, а Луї - 7. Експерти свого часу розповідали про те, як їх виховують Кейт і Вільям і чим дитинство молодшого принца відрізняється від дитинства його старшого брата, який одного дня успадкує трон. А ще подейкують, є одна моторошна королівська традиція, яку Міддлтон категорично заборонила поширювати на її дітей.
Хочеш дізнатися більше — читай відгуки
← Вернуться на предыдущую страницу
Microsoft запевнила, що виправила всі помилки Windows 11 25H2 11 апреля 2026
Згідно з офіційною документацією Microsoft, Windows 11 версії 25H2 наразі не містить помилок, і всі відомі проблеми, що впливають на операційну систему, усунуті. Це ковток свіжого повітря, враховуючи останні кілька складних місяців з оновленнями, що містили помилки, деякі з яких заважали користувачам повноцінно працювати за комп'ютером.
В одній із країн Африки виник дефіцит чистої води через війну в Ірані 11 апреля 2026
Багато людей в Судані більше не можуть дозволити собі чисту питну воду і змушені пити з небезпечних джерел.
OpenAI, слідом за Anthropic, оголосила про створення найпотужнішого штучного інтелекту, який небезпечно давати в руки всім підряд 11 апреля 2026
Раніше Anthropic заявила, що її нова модель штучного інтелекту має настільки високу потужність, що становить загрозу — вона надто добре виявляє вразливості в системах. Тепер і OpenAI оголосила про створення подібного інструменту.