Кабмін затвердив список держкомпаній, які не підлягають приватизації

6 апреля 2016

На сьогоднішньому засідання уряд затвердив законопроект "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації". Документ передадуть на розгляд Верховної Ради.

Подібний список востаннє затверджували в 1999 році. Туди входить 1478 держпідприємств, із яких 497 уже ліквідовані. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку та торгівлі.

"Новий законопроект скорочує перелік державних підприємств до 705 підприємств. Усі підприємства мають стратегічне значення для обороноздатності, економіки чи соціального життя країни. Серед них 394 підлягають корпоратизації, тобто, створенню нової прозорої та публічно підзвітної структури управління. В окремий додаток винесені 275 підприємств АР Крим, які належать українській державі та не підлягають продажу", – зазначили в Мінекономрозвитку.

"Ми наголошуємо на тому, що держава не є ефективним власником ані в Україні, ані в світі. Велика кількість держпідприємств, які сьогодні заборонені до приватизації, – збиткові або корумповані. Можливість залучення приватних інвесторів, навіть на міноритарну частку - це шанс, що ці підприємства почнуть приносити прибуток державі", – наголосила перший заступник міністра економрозвитку Юлія Ковалів.

Зазначимо, сьогодні в Україні діє дворівневий механізм захисту державних активів. Стаття 5 Закону України "Про приватизацію державного майна" визначає об'єкти, які не можуть бути приватизовані. До таких, зокрема, належать природні ресурси, майно бюджетних організацій та держустанов, ядерні установки і об'єкти та багато іншого. Другий ступінь захисту – Закон України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації".

Тим часом Фонд держмайна розпочинає велику приватизацію в Україні.

tsn.ua

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Почему съедобные насекомые полезнее, чем стакан апельсинового сока? (ФОТО) 17 июля 2019

Исследователи выяснили, что съедобные насекомые, помимо белков и всевозможных витаминов, богаты антиоксидантами.

Авокадо: польза для здоровья и правила выбора 17 июля 2019

Авокадо включает витамины, минералы и полезные жирные кислоты

Особенности национального смеха (ФОТО) 17 июля 2019

Нам трудно представить, что обычное для нас ха-ха-ха совсем чуждо тайцам и японцам – у них свои, странные для нас, способы выражения радости

+ Добавь комментарий
 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Zakaz.ua 0.5
Zakaz.ua

Отзывов: 1

Каталог отзывов

×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одежда / аксессуары
  • Работодатели
  • Другое