24 февраля 2013
Столичний зоопарк - по вуха у боргах, які назбиралися за останні сім років. Керівництво звіринцю каже: немає можливості поповнювати колекцію тварин, а належне утримання тих, які є, - під загрозою.
У ситуації розбиралася Ольга Клюєва.
Жирафам не вистачає висоти приміщення, мавпам тісно у вольєрах, а дах острова звірів цієї зими снігопадів не витримує.
Олена Ніколайчук, заступник директора Київського зоопарку:
- Течет крыша и падает купол, нужна реконструкция. Птичник в аварийном состоянии, и в туалеты идти я вообще не рекомендую.
А ще є борг - одинадцять мільйонів гривень і постійне урізання бюджету. Фінансова дієта зоопарку не могла не позначитись на раціоні його мешканців.
Утім говорити про це персоналу, здається, суворо заборонено.
Зоопарк втрачає статус найпопулярнішого місця сімейного дозвілля. За минулий рік тут побували близько чотирьохсот тисяч відвідувачів, це майже вдвічі менше, ніж у 2011-му .
Андрій Капустін, активіст руху захисників тварин:
- Потому что люди идут смотреть на нормальных животных и ведут туда детей, а на не экспозицию с пустых клеток и каких-то полуумирающих созданий.
Грошей за квитки, які раніше використовували на закупівлю нових звірів, не вистачає на погашення боргів, кажуть у зоопарку. В активістів захисту тварин свої розрахунки.
Андрій Капустін, активіст руху захисників тварин:
- В прошлом году зоопарку было выделено 13 миллионов, они заработали 24. За эти деньги можно содержать полтора таких зоопарка.
Черговий план порятунку звіринця - створення клубу любителів природи, щоб відвідувачі брали шефство над своїми улюбленцями. А поки що захисники тварин погрожують влаштувати безстроковий пікет під стінами зоопарку і не пускати відвідувачів.Ольга Клюєва, Олена Мітясова, Єген Камінський, Новини, ТК "Інтер"
Хочешь узнать больше - читай отзывы
podrobnosti.ua
← Вернуться на предыдущую страницу
У Києві автобус на швидкості зніс зупинку громадського транспорту: є постраждалі 16 июня 2026
У Києві автобус на швидкості зніс зупинку громадського транспорту: є постраждалі. Фото та відео Обставини аварії встановлять правоохоронці
Іран надурить Трампа з угодою про "ядерку" - ЦРУ 16 июня 2026
Голова ЦРУ Джон Реткліфф доповів президентові США Дональду Трампу про відповідну розвідувальну інформацію.
Колекція зі змістом: бренд OLIZ запустив ініціативу для відновлення Києво-Печерської Лаври 16 июня 2026
Колекція зі змістом: бренд OLIZ запустив ініціативу для відновлення Києво-Печерської Лаври