Кінотерапія: як проводити час із користю?

12 января 2023

Існує безліч способів покращити емоційний стан, однак є один дуже простий та дієвий — кінотерапія. Гарні стрічки можуть мотивувати, допомагати боротися зі страхами, приймати рішення, долати труднощі та навіть бути частиною терапії депресивних розладів. Також є цікаві фільми про психологію, завдяки яким буде простіше зрозуміти себе та людей навколо. Тож у чому особливості кінотерапії та як правильно влаштовувати такі сеанси?

Вплив фільмів на психічне здоров’я

Добре кіно — це не просто спосіб цікаво провести час. Доведено, що фільми позитивно впливають на наше психічне здоров’я (звичайно, якщо це не фільми жахів чи стрічки з багатьма сценами жорсткості). Під час перегляду ми забуваємо про проблеми, заспокоюємося та перезавантажуємося.

 

Крім цього, науково доведений вплив фільмів на рівень гормонів у організмі. Наприклад, кримінальні стрічки значно підвищують рівень тестостерону в чоловіків (у жінок — зменшують), а романтичне кіно призводить до росту прогестерону. Комедійні фільми пришвидшують кровообіг, що має позитивний вплив на здоров’я.

Як правильно займатися кінотерапією?

Якщо хочете отримати від кінотерапії максимальний ефект, буде мало просто прийти додому після роботи та ввімкнути першу-ліпшу стрічку. Психологи радять дотримуватися таких рекомендацій:

  • робіть нотатки — якщо хочете справді винести користь для психологічного стану, спробуйте записувати свої думки, що виникали під час перегляду;
  • виберіть фаворита — визначтеся, кому саме з героїв симпатизуєте, та поясніть собі, чому саме йому;
  • аналізуйте — критично оцінюйте вчинки та характер персонажів, звертайте увагу на причини та наслідки їхніх дій;
  • релаксуйте — створіть сприятливу атмосферу, в якій зможете отримати задоволення від перегляду та добре відпочити.

Хибною є думка, ніби для покращення емоційного стану треба вибирати лише веселі та легкі стрічки. Сутність кінотерапії полягає також і у вивільненні емоцій. Якщо у вас складний період життя, фільми з дотичними сюжетами можуть викликати сум, сльози, глибокі роздуми тощо. Це також добре, адже так ви навчаєтеся не приховувати власних емоцій.

До речі, для кінотерапії краще підійде домашній перегляд, а не похід у кіно. Коли фільм справді відгукується, реакція може бути надто бурхливою. Тож краще дивитися або наодинці, або разом із близькими людьми.

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Болгарський перець: цікаві факти та користь для здоровʼя 10 января 2025

Болгарський перець — один із найпопулярніших овочів, який завжди знайдеться на кухні. Його додають до салатів, фарширують, запікають або вживають свіжим.  Проте цей овоч цінний не лише за смак і яскравий вигляд.

Байден через пожежі в Каліфорнії скасував візит у Рим 9 января 2025

Чинний президент у Лос-Анджелесі зустрівся з поліцією, пожежниками і співробітниками служби з надзвичайних ситуацій.

Словаччина спільно з ЄК шукатимуть рішення газової ситуації 9 января 2025

Між сторонами у Брюсселі відбулася "змістовна і відкрита дискусія щодо енергетичної ситуації та ширших наслідків припинення транзиту російського газу через Україну".

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Вікна Німеччини 5.0
Вікна Німеччини

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше