Лінгвіст: 70-80% запозичень в сучасній українській мові мають англійське коріння

25 октября 2013

Найбільше запозичень в сучасній українській мові – з англійської, проте багато нових лексем мають російське походження. Про це в інтерв’ю "Українському тижню" заявила кандидат філологічних наук, яка досліджує неологізми у мові ЗМІ кінця ХХ – початку ХХІ століття, Тетяна Печончик.

"Найчастіше лексика абсолютної новизни є запозиченою. Певні нові реалії приходять до нас уже з готовими найменуваннями, які закріпились за ними в мовах тих країн, де вони виникли. Українська мова часто не встигає запропонувати свою, "національну" назву нового предмета, але легко засвоює іншомовну", – заявила дослідник.

За її словами, найпотужнішим джерелом таких запозичень у мові ЗМІ початку ХХІ століття, як і в українській загалом, є англійська ("меседж", "імідж", "саміт", "спічрайтер", "спам").

"Згідно з дослідженнями, нині у нас англіцизми становлять 70-80% усіх привнесень. А, наприклад, на межі ХІХ та ХХ століть головними джерелами були французька й німецька. Незважаючи на деякі пуристичні тенденції в мові, відчутним залишається й потік запозичень та кальок із російської, які переходять на шпальти ЗМІ ("тусовка", "прикол", "дерибан", "відкат", "розрулити")", – зазначає Печончик.

Чтобы узнать больше, читай отзывы

osvita.org.ua

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Полезно знать: как правильно реагировать на истерики ребенка в общественных местах 5 декабря 2019

Истерика – хороший способ манипуляций, если ребенок уже такое пробовал и получил желаемое

Куркума способна заменить антибиотики при простуде 5 декабря 2019

Если простуда застала врасплох, справиться с неприятными симптомами и подавить вирусы на начальных этапах помогут специи и горячие напитки.

Хватит ждать PlayStation Vita 2 — Sony покончила с портативным рынком 5 декабря 2019

Общаясь с GameInformer по случаю юбилея PlayStation, президент и генеральный директор Sony Interactive Entertainment Джим Райан (Jim Ryan) кратко обратил своё внимание на PlayStation Vita.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

вытяжка BEST 0.2
вытяжка BEST

Отзывов: 1

SMART Диагностика 4.4
SMART Диагностика

Отзывов: 1

Каталог отзывов

×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одежда / аксессуары
  • Работодатели
  • Другое