Лавров на зустрічі ОБСЄ: глави МЗС країн Балтії відмовилися брати участь

28 ноября 2023

Міністри закордонних справ Естонії, Латвії та Литви не будуть брати участь у Раді міністрів ОБСЄ у Скоп’є через у зв’язку з присутністю на ньому глави МЗС Росії Сергія Лаврова. Про це йдеться у спільній заяві очільників МЗС країн Балтії, оприлюдненій 28 листопада.
 
"Участь Лаврова у Міністерському засіданні ОБСЄ також несе ризики легітимізації агресора Росії як повноправного члена нашої спільноти вільних народів та применшення жорстоких злочинів, які скоює Росія, як і примирення з кричущим порушенням і неповагою до основоположних принципів і зобов'язань ОБСЄ з боку Росії. Ми, міністри Естонії, Латвії та Литви, не будемо брати в цьому участь і не будемо розділяти відповідальність за наслідки, до яких це призведе", - йдеться у заяві.
 
У заяві вказується на те, що протягом останніх двох років усі були "свідками того, як одна держава-учасниця ОБСЄ активно і жорстоко намагається знищити іншу".
 

Глава МЗС Литви, Латвії та Естонії заявили, що глибоко шкодують з приводу рішення, яке уможливило особисту участь Лаврова у 30-му засіданні Ради міністрів ОБСЄ у Скоп'є - "це лише надасть Росії ще одну пропагандистську можливість".
 
"Сьогодні Європа потребує безпеки від Росії і проти Росії, а не разом з нею. Саме тому ми, міністри закордонних справ країн Балтії, вирішили не брати участь у Раді міністрів ОБСЄ в Скоп'є", - йдеться у заяві.
 
Як повідомлялося, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба бойкотуватиме міністерське засідання ОБСЄ у зв’язку із заявленою присутністю на ньому глави МЗС Росії Сергія Лаврова. Делегацію України очолюватиме постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні.

Прессекретар глави дипломатії ЄС Петер Стано заявив, що санкції Євросоюзу не будуть порушені, у разі коли влада Північної Македонії дозволить Лаврову особисто брати участь у міністерській зустрічі.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Стартап Amazon отримав ліцензію на виробництво ядерного супертоплива в США для реакторів нового покоління 15 февраля 2026

Молода американська компанія X-energy, підтримана інвестиціями Amazon, отримала важливе дозволення від Комісії з ядерного регулювання США (NRC). 13 лютого 2026 року дочірня структура TRISO-X удостоїлася ліцензії на комерційне виробництво ядерного пального на основі високопробного низькообогащеного урану (HALEU). Це перший випадок за більш ніж 50 років, коли в США видано дозволення на новий об'єкт з виготовлення ядерного пального.

Рубіо раптово скасував зустріч з європейцями і зустрівся лише з Мерцом 15 февраля 2026

Держсекретар мав обговорити ситуацію в Україні з лідерами Німеччини, Польщі та Фінляндії та представниками Єврокомісії. Однак ця зустріч в останній момент була скасована.

Сонце перетворилося на гігантський смайлик і прямо зараз з ухмилкою дивиться на Землю 15 февраля 2026

Напередодні Сонце стало виглядати подібно до гігантського смайлика розміром близько 1,5 млн кілометрів, який зараз дивиться прямо на Землю. Про це 13 лютого повідомила Лабораторія сонячної астрономії Інституту космічних досліджень РАН. Щоб уявити собі «усмішку» Сонця, особливої фантазії не потрібно: давні нейронні зв'язки в голові кожної людини все зроблять самі. Такою є природа людей — шукати знайомі образи в усьому.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

maybeloan.com 5.0
maybeloan.com

Отзывов: 1

BELSTA 5.0
BELSTA

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше