16 июня 2025
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко закликав громадян скоротити споживання картоплі, пояснивши це як турботою про здоров’я, так і ситуацією на ринку. Його заява пролунала на тлі дефіциту продукту в країні. Про це інформує БЕЛТА.
"Один раз на тиждень, максимум два, і то - запечену, пюре", - заявив Лукашенко під час поїздки до Волковиського району.
Він додав, що надмірне вживання картоплі може сприяти набору зайвої ваги.
Причину дефіциту Лукашенко пояснив тим, що білоруські фермери віддавали перевагу продажу картоплі до Росії, де вона коштує у 2-3 рази дорожче. За його словами, частково ситуація виникла через "саботаж" та бажання деяких виробників заробити. Водночас запевнив, що ситуація вже стабілізується.
Картопля почала зникати з полиць білоруських магазинів ще в лютому. Проблему Лукашенко визнав лише 8 травня, звинувативши фермерів у небажанні продавати продукцію на внутрішній ринок через низькі закупівельні ціни.
В межах антикризових заходів президент доручив збільшити обсяги вирощування картоплі, щоб задовольнити внутрішній попит і зберегти експорт до Росії.
Також з 27 травня Білорусь зняла заборону на імпорт картоплі з країн Євросоюзу.
Нагадаємо, формальний білоруський президент Олександр Лукашенко заявив, що картопля почала зникати в магазинах Білорусі через те, що її активно продавали в Росію.
Тим часом, Росія, поставши перед дефіцитом та рекордним зростанням цін на картоплю за останні 20 років, вперше почала купувати картоплю в Монголії. Зокрема, в квітні та травні в Бурятію з сусідньої держави завезли понад 4000 тонн так званого "другого хліба".
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Швеція затримала підсанкційний танкер через розлив нафти 4 апреля 2026
Літак берегової охорони Швеції виявив розлив нафти на схід від острова Готланд - на той момент пляма розливу простягалася на 12 кілометрів.
В Нідерландах створили першу в світі «сонячну» черепицю з гнучкою плівкою з перовскиту та ефективністю 12,4 % 3 апреля 2026
В Нідерландах розроблено першу в світі сонячну черепицю з використанням тонких плівок перовскита. У нового елемента порівняно невисока ефективність, зате завдяки йому черепична дах виглядатиме як звичайний дах, а не як набір встановлених під кутом сонячних панелей. «Сонячна» черепиця готова до масового виробництва і цілком може стати невід'ємним елементом міської архітектури, поєднуючи виробництво електрики та естетику будівель.
На Київщині російський дрон влучив у багатоповерхівку 3 апреля 2026
На Київщині російський дрон влучив у багатоповерхівку. Подробиці, фото та відео Закликаємо мешканців регіону не ігнорувати повітряну тривогу