1 марта 2024
Башкан (президент) автономного територіального утворення Гагаузія на півдні Молдови Євгенія Гуцул приїхала в Росію і зустрілася в Москві зі спікером Ради Федерації РФ Валентиною Матвієнкою. Про це свідчить відео, яке виклали на сайті Ради Федерації.
Очільниця автономне територіальне утворення заявила, що права її регіону нібито "утискаються Молдовою". У зв'язку з цим вона попросила у Кремля "підтримки".
Зокрема, Гуцул просила покращити транспортне сполучення, "щоб жителі автономії могли їздити до Росії". Вона також заявила, що Кишинів начебто "утискає права регіону".
Матвієнко після цього почала розводитись про "русофобський курс" Кишинева.
На офіційних сайтах та сторінках у соцмережах молдовської автономії та Євгенії Гуцул інформація про візит відсутня.
Гагаузія – автономний регіон на півдні Молдови, в якому проживає 160 тисяч людей.
В ній налічується три невеликих міста (включно зі столицею регіону, Комратом) і трохи більше ніж 20 сіл.
Як ми вже писали, в невизнаному Придністров’ї відбувся з’їзд "депутатів всіх рівнів", який не проводився 18 років. Влада "ПМР" офіційно звернулася до Росії "за допомогою". Причиною звернення називали "економічну блокаду з боку Молдови".
Додамо, в українській військовій розвідці заявили, що прохання невизнаного Придністров’я до Росії про "захист" від Молдови не було тим результатом, на який чекав Кремль.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Японія першою у світі почне дослідну експлуатацію стільникового зв'язку з базовими станціями на дирижаблях 3 августа 2025
Японія першою у світі почне дослідну експлуатацію стільникового зв'язку з базовими станціями на дирижаблях
Могилевська з нагоди ювілею посвітила стрункими ніжками коло басейну 3 августа 2025
Співачка Наталія Могилевська святкує своє 50-річчя. З нагоди ювілею зірка поділилася спокусливим фотосетом.
Екстелевізійниця назвала найпроблемнішу суддю "Х-Фактора", яка виявилася путіністкою і була за це покарана 3 августа 2025
"Майже завжди знімалася "з бодуна": екстелевізійниця назвала найпроблемнішу суддю "Х-Фактора", яка виявилася путіністкою і була за це покарана Вона не уникала скандалів і конфліктів