4 мая 2026
Вашингтон не розгортатиме у Німеччині батальйон, оснащений крилатими ракетами Tomahawk із дальністю до 2500 км. Про це повідомили агентство Reuters.
Відповідний крок погодили у межах рішення США про виведення частини військ з ФРН.
Берлін раніше наполягав на реалізації цього кроку як потужного засобу стримування Росії.
Сторони досягли домовленості в 2024 році. 46-й президент США Джо Байден і тодішній канцлер Німеччини Олаф Шольц узгодили розгортання батальйону до кінця нинішнього року. Це мало стати тимчасовим заходом на період, поки Європа розробить власні аналогічні ракети.
Німецький експерт із безпеки Крістіан Меллінг уже заявив, що це "набагато більш тривожна новина", ніж виведення понад 5000 американських військовослужбовців із Німеччини протягом року. Ракети Tomahawk "здатні стримати Росію ще на етапі розгортання - тобто не лише тоді, коли вона наблизиться до кордону НАТО, а значно раніше", пояснив він в етері ZDF.
Тим часом, німецький експерт із безпеки Ніко Ланге зазначив в етері ARD, що розміщені в Калінінграді російські ракети "становлять для нас загрозу". За його словами, у Німеччини немає відповідних ракет для створення "дзеркальної відповіді".
"Виникає серйозна прогалина в потенціалі стримування Росії, яку європейське озброєння зможе заповнити лише згодом", - додав Карло Масала з Університету Бундесверу в Мюнхені у коментарі Welt am Sonntag.
Раніше в суботу стало відомо, що Пентагон ухвалив рішення про виведення приблизно 5 тисяч військових США з Німеччини протягом наступних 6-12 місяців.
А президент США Дональд Трамп не виключав виведення військ ще з двох країн Європи.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочеш дізнатися більше — читай відгуки
← Вернуться на предыдущую страницу
Головний ризик при вживанні соняшникового насіння 4 мая 2026
Любите насіння соняшника? Тоді вам варто дещо знати.
Це не нове: Мерц прокоментував виведення військ США 4 мая 2026
Канцлер ФРН заперечив будь-який взаємозв'язок дій адміністрації США з його дискусією з Трампом щодо війни в Ірані.
Москву атакують дрони: куди "прилетіло" 4 мая 2026
Мер Москви Собянін підтвердив факт "прильоту" українського БпЛА. За попередніми даними, безпілотник влучив у будівлю в районі Мосфільмівської.