23 мая 2025
У межах міжнародної операції Пандора правоохоронці 23 країн під координацією Європолу вилучили майже 38 тисяч викрадених культурних об'єктів. Зокрема йдеться про твори мистецтва, археологічні артефакти, монети, музичні інструменти та картини. Про це повідомляє NL Times із посиланням на Європол.
Під час розслідування затримали 80 осіб, причетних до міжнародного злочинного угруповання, котре спеціалізувалося на викраденні й нелегальному продажу історичних об’єктів.
Операцію координувала Цивільна гвардія Іспанії. Як уточнюють у Європолі, це вже дев’ятий етап боротьби з незаконним обігом культурних цінностей у межах Пандори, що триває з 2016 року.
"Влада також конфіскувала 69 металошукачів та 23 інструменти, які зазвичай використовуються для незаконних розкопок, що підкреслює постійну загрозу розграбування культурних пам'яток", - мовиться в заяві.
Найрезонансніші випадки вилучення:
Розслідування триває, і в Європолі прогнозують нові арешти.
Нагадаємо, на митному посту Малий Березний, що на українсько-словацькому кордоні, митники запобігли незаконному вивезенню старовинних музичних інструментів, які можуть представляти культурно-історичну цінність.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Євродепутати закликають ЄС заморозити усе фінансування Угорщини 23 мая 2025
В Європарламенті наголосили, що фінансувати корумпований режим, який відкрито підриває європейські цінності - неприйнятно.
Уламки російського дрону впали на територію школи у Києві 23 мая 2025
Уламки російського дрону впали на територію школи у Києві
Суд виніс вирок колишньому українському продюсеру Бардашу, який мріяв про "звільнення" Києва 23 мая 2025
Суд виніс вирок колишньому українському продюсеру Бардашу, який мріяв про "звільнення" Києва Бардаш не приховує зневаги до українського народу