Польща і Швеція вперше проводять військові навчання на Балтиці

23 сентября 2025

У Балтійському морі почались двосторонні військові навчання Польщі та Швеції Gotland Sentry (Готландський вартовий). Про це стало відомо у понеділок, 22 вересня.

"Польща та Швеція разом забезпечують безпеку Балтійського моря. Ми розпочинаємо навчання SNEX Gotland Sentry – першу в історії спільну операцію такого типу між Польщею та Швецією", – повідомив міністр національної оборони Польщі Владислав Косиняк-Камиш у соцмережі Х.

Він додав, що це результат угоди про співпрацю в галузі оборони, підписаної 2 вересня цього року. Документ охоплює, зокрема, спільні операції на Балтійському морі та розвиток співробітництва в галузі оборонних технологій.

У Збройних силах Польщі зазначили, що метою навчань Gotland Sentry є ​​демонстрація здатності польських та шведських збройних сил швидко розгортати спеціалізовані компоненти повітрям, морем і сушею, а також відпрацювати процедури колективної оборони.

Ключовим елементом є розвиток оперативної сумісності та можливостей командування в міжнародній обстановці, а також поглиблений аналіз проблем безпеки в регіоні Балтійського моря.

"Навчання GOSE не лише зміцнюють військові відносини, але й дають чіткий сигнал про стримування та готовність до спільної оборони в рамках регіональної архітектури безпеки", – додали польські військові.

Нагадаємо, 12 вересня стало відомо, що НАТО розпочинає операцію Східний вартовий (Eastern Sentry). Ці маневри є відповіддю Альянсу на вторгнення російський дронів у повітряний простір Польщі 10 вересня.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочеш дізнатися більше — читай відгуки

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Росія атакувала кіностудію Довженка в Києві: знищено найбільшу і найстарішу костюмну колекцію України 15 июня 2026

Росія атакувала кіностудію Довженка в Києві: знищено найбільшу і найстарішу костюмну колекцію України. Подробиці, фото та відео Росія продовжує атакувати цивільну інфраструктуру нашої країни

У Києві внаслідок російської атаки пошкоджено Мистецький арсенал 15 июня 2026

Пожежу не вдається загасити уже кілька годин: у Києві внаслідок російської атаки пошкоджено Мистецький арсенал. Фото і відео На місці події працюють усі екстрені служби

Росія вдруге руйнує її життя: під час атаки на Київ постраждала королева краси, яка пройшла пекло Маріуполя 15 июня 2026

Росія вдруге руйнує її життя: під час атаки на Київ постраждала королева краси, яка пройшла пекло Маріуполя Катерина Колмикова показала наслідки російського тероризму

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Мед-Експерт 5.0
Мед-Експерт

Отзывов: 1

Морозов В. Ю. 5.0
Морозов В. Ю.

Отзывов: 1

ineed.ua  
ineed.ua

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше