28 декабря 2016
Президент України Петро Порошенко підписав зміни до закону щодо роботи фізичних осіб-підприємців (ФОП), за яким вони сплачуватимуть податки за новими правилами.
Про це йдеться на офіційному сайті Верховної Ради.
За новини нормами, 1 січня 2017 2-й та 3-й групам ФОП доведеться платити єдиний соціальний внесок понад 704 гривні на місяць, навіть якщо підприємці тимчасово не мають жодного прибутку.
Раніше ФОП мав сплачувати 5% податок та ЄСВ у разі отримання прибутку. Якщо ж руху коштів не було, то сплачувати не було необхідності.
Закон про зміни був ухвалений Радою 6 грудня і відправлений на підпис президенту. Наразі на сторінці документа на порталі парламенту вказано, що 27 грудня він був повернутий із підписом Порошенка.
Як повідомлялося раніше, від 1 січня 2017 року в Україні вдвічі зросте розмір мінімальної зарплати – від 1,6 тис. грн до 3,2 тис. грн. Відповідно зростуть і соцстандарти, штрафи та податки, які прив'язані до мінімальної зарплати.
Зокрема, більшості фізичних осіб-підприємців доведеться сплачувати вдвічі вищі єдині соціальні внески (ЄСВ) до Пенсійного фонду. Якщо нині він становить 352 грн на місяць, то буде 704 грн (22% від мінімальної зарплати).
ФОП, за винятком тих, які перебувають на єдиному податку 1-ї групи, від 2017 року будуть зобов'язані платити ЄСВ в тому числі за місяці, в яких вони не отримали доходу. Навіть якщо фізособа-підприємець перебуває на загальній системі оподаткування і не веде бізнес (так звані нулівки). Тому експерти радять офіційно закрити "мертві" ФОП.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Рубіо зробив заяву щодо членства США в НАТО 3 апреля 2025
Істерика та припущення у глобальних медіа щодо мождивого виходу США з НАТО є безпідставними, запевнив Марко Рубіо.
Команда Волца створила 20 чатів у Signal, зокрема й щодо України - ЗМІ 3 апреля 2025
Використання Signal в Раді нацбезпеки США широко поширене і є частиною стандартних операцій.
Українські дрони заражають системи Росії вірусами - ЗМІ 3 апреля 2025
Використання цієї тактики демонструє, як Україна застосовує свої сильні сторони в ІТ-сфері, зазначає Forbes.