4 декабря 2024
Російський диктатор Володимир Путін не зацікавлений у мирі й прагне захопити більше території в Україні. Про це заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте на брифінгу перед початком дводенного засідання глав МЗС країн-членів Альянсу в Брюсселі.
"Україна вступає в ще одну вирішальну зиму. І агресія Росії не показує жодних ознак послаблення. Якраз навпаки, Путін посилює свою риторику і безрозсудні дії. Він використовує Україну як випробувальний полігон для експериментальних ракет і розгортає солдатів з Північної Кореї у цій незаконній війні. Путін не зацікавлений у мирі. Він тисне, намагаючись захопити більше території, бо він думає, що зможе зламати рішучість України і нашу, але він помиляється. Україна має право захищати себе. І наш обов'язок допомогти їй", - наголосив посадовець
Рютте нагадав, що у Вашингтоні союзники узгодили взяти фінансове зобов'язання для надання безпекової допомоги Україні на суму 40 млрд євро.
Він привітав недавні оголошення від США, Німеччини, Швеції, Естонії, Литви, Норвегії про надання нової військової допомоги й додав, що це "добрі новини"
У німецькому Вісбадені запускається нове командування НАТО для координації надання безпекової допомоги і проведення навчань для України.
Окремо він сказав, що Україна стикається з дуже складною зимою, бо російські атаки на українську енергетичну інфраструктуру продовжуються.
Генеральний секретар вважає правильним, що президент України Володимир Зеленський звертається до союзників в НАТО та інших країн, зокрема Австралії, щодо додаткової військової допомоги. Енергетичну інфраструктуру важливо захищати якомога краще.
Рютте сказав, що наразі головна увага має приділятися зміцненню України саме у цей момент, бо росіяни повільно просуваються далі на захід на східному фронті, попри високі втрати.
"Тож, ми повинні забезпечити, Україна зайняла позицію сили", - сказав Рютте і додав, що саме український уряд мусить вирішувати, коли у майбутньому розпочинати переговори з Росією.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
У Південній Кореї військовий БПЛА зіткнувся з вертольотом 18 марта 2025
Внаслідок інциденту ніхто не постраждав, при цьому техніка повністю згоріла. Розпочато розслідування причин аварії.
Разница между ортопедической и обычной обувью: что важно знать? 18 марта 2025
Специалисты предупреждают, что нарушение функций стопы может повлиять на состояние позвоночника, таза и даже внутренних органов. Поэтому купить ортопедическую обувь, которая поддерживает здоровье ног, является важной профилактической мерой
Росія поширює фейк про вину Маска в "провалі Курської операції" - ЦПД 17 марта 2025
Росіяни поширюють фейкове відео, стилізоване під сюжет Radio Free Europe, з заявами про "збої в роботі Starlink".