4 февраля 2025
Американська розвідка змогла переконати посадовців США у тому, що секретна група іранських учених вивчає швидший підхід до розробки ядерної зброї. Про це напередодні повідомила газета The New York Times з посиланням на джерела.
"Розвідувальні оцінки свідчать, що іранські інженери та вчені-зброярі по суті шукають короткий шлях, який дозволив би їм перетворити їх зростаючі запаси ядерного палива на діючу зброю за кілька місяців, а не за рік чи більше", – йдеться у статті.
Видання зазначає, що ці дані були зібрані в останні місяці роботи адміністрації Джо Байдена, а потім передані команді національної безпеки нового президента Дональда Трампа.
За словами чиновників, Іран "залишається на ядерному порозі". Після виходу Трампа з ядерної угоди від 2015 року (СВПД) країна відновила виробництво урану і тепер має достатньо палива для виготовлення чотирьох або більше бомб.
Журналісти прогнозують, що ця тема "майже напевно" стане частиною обговорення у вівторок між Трампом та прем'єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу, який прибув до Вашингтона з візитом. Він протягом багатьох років "йшов на межі наказу про завдання удару по ядерних об'єктах Ірану".
Як стверджує видання, Трамп "не поспішає розпочинати прямий конфлікт з Іраном і, схоже, відкритий для переговорів".
Відразу після інавгурації у відповідь на питання, чи підтримає він ізраїльський удар по іранських об'єктах, Трамп сказав: "Сподіваюся, це можна буде вирішити... Було б справді чудово, якби це можна було вирішити, не роблячи подальших кроків", додавши, що Іран "сподівається укласти угоду"
У свою чергу президент Ірану Масуд Пезешкіан неодноразово заявляв, що він також хотів би домовитися про нову угоду, "але історія показує, що він може не знати про те, над чим працює Корпус вартових Ісламської революції, готуючи ядерний варіант", пишуть автори статті.
За їх даними, офіційні особи США вважають, що Іран має ноу-хау для створення ядерної зброї старішого зразка, яку можна було б зібрати набагато швидше, ніж більш складні проекти, які Тегеран розглядав у минулому.
"Таку зброю неможливо було б мініатюризувати для встановлення на балістичну ракету. Крім того, це було б набагато менш надійним, ніж будь-яка більш сучасна конструкція зброї. У результаті ця зброя навряд чи стане безпосередньою загрозою для наступу. Але така груба зброя – це той пристрій, який Іран міг би швидко створити, випробувати та оголосити світові, що він став ядерною державою... Хоча було б важко застосувати таку зброю проти Ізраїлю, вона могла б мати стримуючий ефект, змусивши країни, які розглядають атаку на Іран, задуматися", – вказано у статті.
Раніше у МАГАТЕ заявили, що Іран має 200 кілограмів урану, збагаченого до 60% чистоти. Така кількість матеріалу, якщо його додатково збагачувати до 90%, може потенційно стати достатньою для виготовлення п'яти ядерних боєголовок.
Іран запросив ядерні технології РФ в обмін на дрони - ЗМІ
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Після скандалу з роздяганням на "Греммі 2025" дружина Каньє Веста переодяглася в не менш провокаційний образ 4 февраля 2025
Після скандалу з роздяганням на "Греммі 2025" дружина Каньє Веста переодяглася в не менш провокаційний образ. Фото Пара влаштувала афтепаті, з якого Цензорі поїхала верхи на репері
Шольц розкритикував ідею Трампа щодо України 4 февраля 2025
Канцлер Німеччини назвав пропозицію президента США "прив'язати" поміч Києву до українських ресурсів "егоїстичною".
Гурт The Beatles отримав премію «Греммі» завдяки ШІ 4 февраля 2025
Гурт The Beatles отримав премію «Греммі» завдяки ШІ