Росія провалила запуск аналогa Starlink

24 января 2026

В Росії перенесли запуск першої партії низькоорбітальних супутників широкосмугового доступу в інтернет із 16 апаратів, який мав бути здійснено наприкінці минулого року компанією Бюро 1440. Про це повідомляють росЗМІ.

Проект Рассвет передбачав створення групи супутників, яка має стати аналогом Starlink і забезпечити доступ до інтернету в будь-якій географічній точці. Загалом до 2035 року в РФ запланували запустити понад 900 низькоорбітальних супутників, комерційна експлуатація перших 250 очікується з 2027 року.

Наразі на орбіті розгорнули лише шість супутників, запущених у межах двох експериментальних місій. Бюро 1440 заявляє, що роботи ведуться за планом, водночас точні дати запусків не розголошуються.

На реалізацію проекту у межах нацпроєкту Економіка даних виділили 102,8 млрд рублів із федерального бюджету РФ, ще 329 млрд рублів компанія планує витратити з власних коштів до 2030 року.

Для порівняння, у мережі Starlink компанії SpaceX на орбіті перебуває понад 7 тисяч супутників на висоті 550 км.

У жовтні 2025 року на тлі низьких темпів імпортозаміщення у виробництві супутникових систем був звільнений керівник АТ Інформаційні супутникові системи імені академіка М. Ф. Решетнева, що входить до складу Роскосмосу.

Раніше стало відомо, що Росія планує поділитися космічними технологіями з КНДР в обмін на надання Пхеньяном зброї та іншого обладнання Москві для підтримки її війни проти України.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочеш дізнатися більше — читай відгуки

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Готується новий стандарт екранів для смартфонів: у яких брендів чекати 24 января 2026

Готується новий стандарт екранів для смартфонів: у яких брендів чекати

Стало відомо, чому Mazda припиняє виробництво двох популярних авто 24 января 2026

Стало відомо, чому Mazda припиняє виробництво двох популярних авто

Орбан звинувачує Україну у спробах "встановити про-український уряд в Угорщині" 24 января 2026

На думку Орбана, українці вважають, що єдиний спосіб усунути перешкоду для вступу до ЄС - це мати проукраїнський уряд в Угорщині.

 

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше