19 марта 2026
Глава дипломатії ЄС Кая Каллас 18 березня підпише угоду про партнерство у сфері безпеки та оборони з Ісландією у той час, як країна розмірковує над відновленням переговорів про вступ до ЄС. Про це повідомляє Politico.
Глава Єврокомісії Урсула Фон дер Ляєн вперше оголосила про переговори з питань оборони в липні минулого року, пообіцявши тіснішу співпрацю щодо гібридних загроз, цивільного захисту та безпечних комунікацій.
Спочатку підписання було заплановано на листопад, але так і не відбулося. Мита ЄС на феросплави, введені того ж місяця, викликали різку реакцію з боку Ісландії, тож переговори фактично були заморожені. Але тарифи Вашингтона на Ісландію у поєднанні з новими погрозами Дональда Трампа анексувати Гренландію прискорили відновлення діалогу Рейк’явіка з Брюсселем.
Зазначається, що це партнерство виходить за межі оборони, і дипломати вже прораховують наслідки. Якщо Ісландія рухатиметься до членства в ЄС, Норвегія може опинитися під тиском як остання скандинавська країна поза блоком. А якщо Рейк’явік зрештою перейде на євро, це може знову розпалити дискусію про введення валюти у Швеції.
Нагадаємо, уряд Ісландії схвалив пропозицію міністерки закордонних справ Ісландії Торгердур Катрін Гуннарсдоттір щодо проведення 29 серпня референдуму про відновлення переговорів про вступ до Європейського Союзу, які були припинені понад десять років тому.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочеш дізнатися більше — читай відгуки
← Вернуться на предыдущую страницу
Трансгендери знову можуть з’явитися на "Міс Всесвіт": яка країна кинула виклик стандартам краси та який вигляд має претендентка на корону "Міс Всесвіт" стає доступнішим для ЛГБТК+ спільноти
Чому проблему з варикозом треба вирішувати ще до вагітності 22 апреля 2026
Лікарі наполегливо рекомендують спершу подолати варикоз, а вже потім вагітніти.
Смачний фрукт, який може зробити кров густішою 22 апреля 2026
Хто б міг подумати, що банан на таке здатен!