6 февраля 2026
У Норвегії після оприлюднення матеріалів у справі Джеффрі Епштейна почали розслідування щодо колишнього прем'єр-міністра країни, ексголови Норвезького Нобелівського комітету та колишнього генерального секретаря Ради Європи Торбйорна Яґланда. Про це повідомило норвезьке управління з розслідування економічних та екологічних злочинів Økokrim.
Зазначається, що ексчиновника підозрюють у корупційних правопорушеннях.
"Ми вважаємо, що існують достатні підстави для проведення розслідування, з огляду на те, що в період, охоплений оприлюдненими документами, він обіймав посади голови Нобелівського комітету та генерального секретаря Ради Європи", - йдеться в заяві.
Водночас конкретних обвинувачень Яґланду наразі не висунуто. За даними Økokrim, слідство стосуватиметься можливого отримання подарунків, компенсацій за поїздки та позик у зв’язку з його попередніми посадами.
Крім того, норвезька поліція звернулася з вимогою позбавити Яґланда дипломатичного імунітету, який він отримав як колишній очільник міжнародної організації. Відповідний запит уже направлено до Міністерства закордонних справ Норвегії.
Нагадаємо, нещодавно Міністерство юстиції США оприлюднило понад 3 млн сторінок документів, пов’язаних зі справою Джеффрі Епштейна. У файлах фігурує документ ФБР зі скаргою жінки, яка звинуватила президента Дональда Трампа у зґвалтуванні, коли їй було 13 років.
В опублікованих матеріалах у справі Епштейна вже згадувалися також ім'я Білла Клінтона, а також багатьох інших політиків та відомих особистостей. Президент США заявив, що ніколи не відвідував острів Епштейна, а був жертвою його змов.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочеш дізнатися більше — читай відгуки
← Вернуться на предыдущую страницу
США провели тестовий пуск балістичної ракети, що дістає до Москви 21 мая 2026
Ракета була запущена 20 травня з бази Ванденберг у Каліфорнії та подолала близько 6,8 тис. км. Максимальна дальність Minuteman III становить 13 тис. км.
Першим спалив Москву: в РФ заснували орден полководця Чингісхана 21 мая 2026
Орден вручатимуть "за виняткові заслуги у захисті Вітчизни, мужність і відвагу, виявлені при захисті територіальної цілісності та інтересів Росії, а також за особливі заслуги у сфері безпеки".
Смартфон Трампа виявився не таким вже й американським: журналісти виявили дивні моменти в Trump Phone 21 мая 2026
Смартфон Трампа виявився не таким вже й американським: журналісти виявили дивні моменти в Trump Phone