США надають Польщі $4 млрд кредиту на американське військове обладнання

13 июня 2026

Варшаві буде надано 4 млрд доларів кредиту на придбання американського обладнання. Про це повідомив заступник держсекретаря США з питань контролю над озброєннями та міжнародної безпеки Томас ДіНанно. Про це повідомляє RMF24.

Під час церемонії введення літаків F-35 до складу Збройних сил Польщі ДіНанно заявив про надання Польщі коштів на військову співпрацю в рамках програми Foreign Military Financing, яка передбачає надання союзникам і партнерам США позик та грантів на придбання американського військового обладнання.

Востаннє угоду про позику в рамках цієї програми Польща підписала зі Сполученими Штатами в липні 2025 року - на таку ж суму, 4 млрд доларів.

ДіНанно підтвердив, що 4 млрд доларів - це нова сума, яка загалом збільшить доступний для Польщі фонд до майже 20 млрд доларів. Польща зможе використати ці кошти на придбання необхідного американського обладнання, зокрема чергових літаків F-35.

Раніше Польща позичила загалом близько 15 млрд доларів у рамках програми Foreign Military Financing, які були спрямовані на закупівлю американського обладнання.

Глава Міноборони на пресбрифінгу після п’ятничної церемонії розповів про заплановане придбання ще двох ескадрилій винищувачів 5-го покоління.

Кошти з Foreign Military Financing використовуються Польщею насамперед для прискорення інвестицій у збройні сили та оплати вже укладених з американцями контрактів. Наразі Польща позичила загалом близько 15 млрд доларів у рамках програми.

Нагадаємо, Збройні сили Польщі 12 червня офіційно прийняли на озброєння винищувачі F-35, закуплені уСША. Церемонія пройшла на авіабазі в Лаську.

Раніше у травні до Польщі вперше прибули американські винищувачі п’ятого покоління F-35.Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочеш дізнатися більше — читай відгуки

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Вірус Hades лякає ШІ-сканери запитами на створення ядерної та біологічної зброї 13 июня 2026

Експерти Socket виявили вірус під назвою Hades, метою якого є атака на проекти з розробки програмного забезпечення на рівні ланцюга постачання. Він має оригінальний захист від сканерів на основі штучного інтелекту — провокує відмову в їхній роботі, надсилаючи недопустимі запити.

Чому iPhone залишається одним із найкращих смартфонів та як вигідно купити гаджети Apple 13 июня 2026

Смартфони Apple вже багато років залишаються еталоном якості, продуктивності та надійності. Для багатьох користувачів iPhone це давно вже не просто телефон, а універсальний пристрій для роботи, навчання, спілкування та розваг

LG випустила 34-дюймовий ігровий OLED-монітор UltraGear 34GX90SB-W з WQHD, 240 Гц та вбудованою webOS 13 июня 2026

Компанія LG випустила 34-дюймовий вигнутий ігровий OLED-монітор UltraGear 34GX90SB-W, якому не потрібні ПК або ігрова приставка. Новинка оснащена вбудованою операційною системою webOS з доступом до популярних хмарних ігрових сервісів.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Лео-шоп 0.2
Лео-шоп

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше