19 мая 2025
Президент Фінляндії Александр Стубб повідомив про дві нові телефонні розмови: у суботу з главою Білого дому Дональдом Трампом, а в неділю - з Володимиром Зеленським.Про це повідомляє Yle у неділю, 18 травня.
"Зеленський терплячий, тоді як Трамп починає втрачати терпіння... щодо Путіна", - зазначив Стубб.
Фінський лідер востаннє спілкувався з обома президентами тиждень тому. За його словами, події минулих двох тижнів свідчать про позитивні зрушення для України.
Стубб також акцентував, що Фінляндія підтримує участь президента Зеленського у майбутньому саміті НАТО в Гаазі, запланованому на 24-25 червня. Це заява прозвучала на тлі припущень, що Києву можуть не надіслати запрошення задля умиротворення Трампа, котрий критично ставиться до Альянсу та підтримки України.
Нагадаємо, у Нідерландах, які наступного місяця прийматимуть саміт НАТО, заявили, що хочуть бачити в якості гостя президента Володимира Зеленського, але проти цього виступають США. У Вашингтоні спростували.
Як відомо, саміт відбудеться 24 і 25 червня на Всесвітньому форумі в Гаазі. Його вартість зросла майже вдвічі через безпеку.
Раніше повідомлялося, що НАТО вирішило тимчасово зупинити обговорення зміни стратегічного підходу до Росії, поки США продовжують переговори про мирне врегулювання війни в Україні.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Музичний дайджест: прем’єри від Артема Пивоварова, CHEEV та інших артистів 14 июня 2026
Музичний дайджест: прем’єри від Артема Пивоварова, CHEEV та інших артистів
У Канаді заявили про необхідність вбити Путіна 14 июня 2026
Можливі територіальні поступки України на користь Росії навряд чи зможуть забезпечити довготривалий мир, вважає Крістофер Коутс.
Трамп вимагає, щоб Конгрес анулював його імпічменти 14 июня 2026
Скасування імпічментів не матиме жодних наслідків, окрім скандалу і звинувачень в антиконституційності. Адже головний закон США не містить згадки про те, що голосування за недовіру главі держави можна анулювати.