Світовий банк оцінив наслідки війни в Україні для світової економіки

30 сентября 2022

Період низького зростання та високої інфляції у світовій економіці може розтягнутися на роки через російське вторгнення в Україну, оскільки для відмови від енергоресурсів з Росії потрібен час. Про це заявив президент Світового банку Девід Малпасс, повідомляє у четвер, 29 вересня, Reuters.

Під час свого виступу в Стенфордському університеті Малпасс зазначив, що ймовірність рецесії в Європі зростає, тоді як зростання Китаю різко сповільнюється, а обсяг виробництва в США скоротився в першій половині року. Ці події матимуть серйозні наслідки для країн, що розвиваються, наголосив Малпасс.

За його словами, подолання нинішнього "ідеального шторму" підвищення відсоткових ставок, високої інфляції та уповільнення зростання потребує нових макро- та мікроекономічних підходів.

Також він зазначив, що майбутній звіт банку "Бідність" і загальне процвітання показав, що десятиліття прогресу в скороченні бідності сповільнилися до 2015 року, навіть до пандемії COVID-19, в результаті якої ще 70 млн осіб опинилися в крайній бідності.

Звіт, який має бути опублікований наступного тижня, також показав 4% зниження глобального медіанного доходу, перше зниження з того часу, як банк почав вимірювати цей показник у 1990 році.

"Світ, що розвивається, зіштовхується з надзвичайно складними короткостроковими перспективами, зумовленими різко зрослими цінами на добрива і енергоносії, зростанням відсоткових ставок і кредитних спредів, знеціненням валюти і відпливом капіталу", - сказав Малпасс.

"Гостра небезпека для світу, що розвивається, полягає в тому, що різке уповільнення глобального зростання переросте в глобальну рецесію", - сказав він, зазначивши, що багато з цих країн все ще намагаються повернутися до допандемічних рівнів доходу на душу населення.

Він закликав країни шукати способи зниження інфляції, крім того, що відбувається нині суворо синхронізованого підвищення відсоткових ставок, у тому числі за рахунок підвищення бюджетної ефективності, щоб більшою мірою спрямовувати витрати на бідні та вразливі верстви населення.

Раніше в Організації економічного співробітництва та розвитку заявили, що війна в Україні вплине на світову економіку сильніше, ніж очікувалося.

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

РФ формує "тіньовий флот" для обходу нафтових санкцій - ЗМІ 5 декабря 2022

За даними суднових брокерів, РФ анонімно закупила понад 100 танкерів, щоби возити нафту до Азії замість постачання в Європу.

У Люксембурзі прозвітували про допомогу Україні 5 декабря 2022

Невелика європейська країна опинилася серед тих держав, які підтримують Україну у боротьбі із загарбниками.

Кличко розповів, за яких умов пункти обігріву в Києві працюватимуть цілодобово 5 декабря 2022

Кличко розповів, за яких умов пункти обігріву в Києві працюватимуть цілодобово Для зручності громадян створено спеціальну мапу таких об’єктів

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Neo 5.0
Neo

Отзывов: 1

Каталог отзывов

×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одежда / аксессуары
  • Работодатели
  • Другое