Італія спростувала чутки про блокування допомоги Україні

2 июля 2026

Італія не збирається блокувати виділення фінансової та військової допомоги Україні на 2027 рік і залишається непохитним у своїй підтримці Києва. Про це повідомляє італійське агентство ANSA, посилаючись на урядові джерела в Римі.

Співрозмовники офіційно спростували публікацію німецької газети Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) про те, що Італія буцімто виступає проти довгострокових фінансових зобов'язань союзників щодо постачання зброї Україні на 2026 та 2027 роки. Тому погодження відповідного пункту фінальної декларації саміту НАТО в Анкарі нібито опинилося під загрозою.

Рим ніколи не виступав проти виділення 70 мільярдів євро для України. На початковому етапі обговорення італійська сторона лиш оцінювала доцільність внесення конкретної фіксованої суми безпосередньо до тексту підсумкової декларації саміту, пояснили в італійському уряді.

Джерела наголосили, що це застереження було зняте кілька днів тому, тому нині нема жодних перешкод.

Питання оборонних витрат та майбутнього саміту НАТО, який відбудеться 7–8 липня в Анкарі, стало центральною темою урядової зустрічі під головуванням прем'єр-міністра Джорджі Мелоні.

Міністр закордонних справ Антоніо Таяні підтвердив, що Італія виконає свої зобов'язання, збільшивши оборонні витрати до 2,8% ВВП.

Для посилення європейської безпеки найближчим часом у Туреччині розгорнуть італійську батарею протиракетної оборони SAMP-T.

Нагадаємо, командування НАТО з трансформації та Спільний центр НАТО-Україна з аналізу, підготовки та освіти оголосили конкурс Persistent Airfield Denial (Постійне блокування аеродромів противника) із призовим фондом до 250 тисяч євро. 

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочеш дізнатися більше — читай відгуки

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

В наступному році Apple оновить лінійку планшетів iPad Pro та представить новий MacBook Pro початкового рівня 2 июля 2026

Для iPhone наступний рік буде ювілейним, але це не означає, що Apple обмежиться лише оновленням лінійки своїх смартфонів. Як стверджує Bloomberg, у 2027 році буде представлена оновлена лінійка планшетів iPad Pro, а ноутбук MacBook Pro початкового рівня також буде перероблений.

РФ завдала удару по готелю з дипломатами в Києві 2 июля 2026

РФ завдала удару по готелю з дипломатами в Києві

Серце, мозок і психіка: кому підходить кава, а кому ні 2 июля 2026

Чи шкодить кава серцю, але чи допомагає вона мозку? Наука не згодна. Однак позитивні дослідження…

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Spravk.xyz 5.0
Spravk.xyz

Отзывов: 1

Glow-Mi 4.9
Glow-Mi

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше