14 марта 2023
Вже два роки поспіль Американська академія кінематографічних мистецтв та наук не дозволяє президенту України Володимиру Зеленському звернутися до світової громадськості на церемонії вручення премії "Оскар", аргументуючи це своєю так званою "аполітичністю". Проте дружині російського опозиціонера Олексія Навального, кінострічка про якого здобула перемогу в номінації "Найкращий документальний фільм", можливість виступити дали. Це, як і слід було очікувати, викликало шквал критики серед українців.
Інтернет-користувачі намагаються зрозуміти, чому "аполітична" кіноакадемія дає майданчик "хорошим русскім", які розповідають, як вони "борються за демократію". При цьому справжня жертовна боротьба українців за демократичне майбутнє цивілізованого світу на церемонії повністю ігнорується. OBOZREVATEL зібрав реакцію мережі.
Українці переконані, що кінострічка "Будинок із скалок" виробництва Данії, України, Швеції та Фінляндії про українських дітей в умовах війни на Донбасі, яка була представлена в тій самій номінації, що і "Навальний", більше заслуговує на перемогу. Але йдеться насамперед не про фільм, а якраз таки про цинічність організаторів "Оскара", які прикривають свою байдужість до війни та толерантність до Росії уявним нейтралітетом.
"Це просто показує, що Оскар – не про якість і навіть не про актуальність. Він (фільм "Навальний" – ред.) був створений до 2022 року, набув популярності лише через загарбницьку війну Росії та любов Заходу до гарної історії про аутсайдера, "протистояння" Путіну... Українська документалка заслужила нагороду", – написав один із користувачів.
Коментатори не приховують свого негативного ставлення та розчарування в "Оскарі".
Вони залишають під новиною про Навального: "Це дно", "Помийна яма. Яка мільйонерам справа до смертей в Україні", "Московія – демократія... Вона їм ніколи не була і не буде властива", "Американська мрія про "хороших русскіх", "Навальний такий самий імперець, як і путлер, тільки Захід ніяк цього не зрозуміє. У Московії демократів немає".
Згадали у мережі й відповідь Навального на питання про повернення Криму Україні. Він тоді сказав: "Крим – це бутерброд із ковбасою, чи що, щоб його туди-сюди повертати?" Цей його вираз абсолютно чітко описує імперіалістичні настрої путінського опонента, доводячи, що "проти Путіна" не прирівнюється до "за демократію".
"Вручіть йому золотий бутерброд", "Проігнорувати фільм про українських дітей у прифронтовому місті, але дати Оскар фільму про хлопця, який підтримує окупацію української території. Ганьба!" – залишають у мережі коментатори.
Вже з'явилися перші меми та фотожаби на цю тему. Так, відомий шеф-кухар Євген Клопотенко на зрозумілому прикладі з їжею продемонстрував, як бачить Навального Американська кіноакадемія і як його бачать українці.
А хтось показав, де насправді варто виступити Юлії Навальній, щоб її промова про "хороших і нещасних росіян" виглядала ще більш абсурдно і цинічно.
Нагадаємо, єдиними, хто згадав та підтримав Україну на "Оскарі" цього року, стали кінематографісти з Польщі. Актор Матеуш Косцюкевич та оператор-постановник Міхал Димек, які на премії представляли польський художній фільм режисера Єжи Сколимовського "Іа", постали перед папараці із синьо-жовтими стрічками.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
В РФ засудили до 13 років австралійця, що воював на боці України 18 мая 2025
Уряд Австралії наголосив, що Оскар Дженкінс, як повноправний військовий регулярних ЗСУ, є військовополоненим.
CNN: Анкара запропонувала обмін, щоб зрушити з місця перемови України й РФ 18 мая 2025
Мова була про обмін, що включатиме три категорії - дітей, цивільних осіб та солдатів, пояснила турецька сторона.
ЗМІ дізналися, чому Віткофф відклав візит у Росію 18 мая 2025
Спецпредставник Трампа дізнався про небажання голови Кремля говорити про його мирний план, зазначає Financial Times.