Олег Філімонов – про причини раптової смерті друга та артиста Євгена Хаїта

23 января 2024

Народний артист України Олег Філімонов, який першим повідомив про смерть в Одесі відомого артиста та сценариста Євгена Хаїта, розповів OBOZ.UA про свого друга. За словами Філімонова, його близький товариш ніколи не мав проблем із серцем (саме такий діагноз став, за висновком лікарів, причиною смерті).

Олег Філімонов каже, що Хаїт завжди вів здоровий спосіб життя. Новина про те, що Євген пішов з життя, стала великою трагедією для його батьків та відомого молодшого брата, який мешкає в РФ. Ростислав Хаїт – співзасновник театрального колективу "Квартет І".

"Те, що сталося, для всіх нас є абсолютною несподіванкою, – розповідає народний артист України Олег Філімонов, який працював та дружив із Євгеном багато років. – Він мав якісь болячки, але нічого з серцем пов'язано не було. Для всіх друзів це абсолютний шок. Ми досі не можемо прийти до тями. Він завжди вів здоровий спосіб життя, не мав шкідливих звичок, абсолютно не вживав спиртного. Коли я випивав на якомусь святі, голосно заздрив поруч: "Ну, як тобі? Розкажи мені про смак". Кажу: "Женю, ну підніми чарку!" Він категорично: "Ні". Причин відмови не знаю, якесь внутрішнє неприйняття".

"Женя народився у вересні 1962 року в сім'ї на той момент вже дуже відомого Валерія Хаїта – легендарного капітана КВК (капітан команди "Одеські сажотруси" (чемпіони 1967 року), команди "Ділові люди" (переможці 1971 року) та перший керівник "Одеських джентльменів"), згодом – драматурга, – продовжує Філімонов. – Женька виховувався в богемній атмосфері, його з дитинства оточували дуже цікаві люди – учасники КВК, письменники, гумористи. Коли кажуть, що природа відпочиває на дітях талановитих людей, то це не про Євгена – він виріс винятково обдарованим".

"Я його знав ще зі студентських часів. Він закінчував філологічний факультет в Одеському університеті, а я в цей час викладав у виші. Періодично ми перетиналися, він приходив до нас на капусники, а ми – до них, де Женя грав першу скрипку. І як автор, і як виконавець. Коли 1986 року через доволі тривалий період відродився КВК, керівником нашої команди став Валерій Хаїт, а Женя пішов до складу цієї команди як актор та один із авторів. Команда, як не дивно, складалася переважно з фізиків та математиків, але були й філологи. Серед них – Женька та я", – згадує Олег.

"Після перемоги у 1987 році було організовано трупу "Одеських джентльменів", і ми поїхали з гастролями, – продовжує Філімонов. – Женя, окрім всього іншого, узяв на себе адміністраторські обов'язки, а згодом став нашим комерційним директором. Незважаючи на всю його філологічність, він чудово перемножував у голові трицифрові числа. Припустімо, я йому називав: "Таке місто, 1990 рік". Він відповідав: "У нас було чотири концерти за такою ціною, ти отримав ось стільки". Він мав феноменальну математичну пам'ять. При цьому був винятково тонкою людиною. Начитаний, освічений. Навіть якийсь час викладав у школі. Дуже смішно завжди розповідав про своїх учнів".

"За життя програми "Джентельмен-шоу", – а вона існувала 16 років на телебаченні, – Женя у складі авторської групи завоював усі телевізійні нагороди, які були на пострадянському просторі. Крім того, що він був блискучим автором, вирізнявся ще винятковим редакторським талантом, – продовжує друг Хаїта. – Він чудово будував жарти, завжди знаходив точні слова. Коли з'явилися соцмережі, я з величезним задоволенням читав його літературні дослідження та вірші. Вони у нього – і ліричні, і хуліганські. Дуже любив співати. Створив бенд "Хаїт+5": сам був солістом, а йому акомпанували п'ять красунь із консерваторською освітою. Я навіть думаю, що це було організовано зовсім не для заробітку, просто йому це дуже подобалося".

"Людям, які його не знають, може здатись, що Женька зовні мав трохи дивний вигляд. Полюбляв одяг такого хіпуватого виду, – додає Філімонов. – Але коли він починав говорити, одразу зникала картинка людини, одягненої не як усі. Ти тільки слухав те, що він казав, бо був дивовижним оповідачем. Людиною, яка прочитала все на світі. Зарубіжну літературу я знав краще, бо це моя основна спеціальність, решту добре знав він. Був дуже глибоким знавцем кіно. Женьку дуже любили жінки, він був таким дамським угодником. Мав прекрасну дівчину Яну, з дружиною розійшовся давно".

"Ми з ним любили просто зустрітись, щоб поговорити. Я сидів у себе в саду, він приходив до мене. Я коньячок, він – чайок. І довго розмовляли… І те, що сталося, – це якийсь жах. Ми всі абсолютно спустошені. Сьогодні втрьох зустрілися: я, Алік Тарасуль та Вітя Явник – ті, хто робить наші спектаклі ("Потяг Одеса-мама" та "Одеса-мама-2" тощо). Вони – автори, я – актор та продюсер. Женька був нашим четвертим. Співавтор практично всіх наших п'єс. Поки що ми зовсім не знаємо, що робити і як жити далі".

"Відразу після того, як довідалися, поїхали до його батьків. Викликали "швидку", їм зробили седативні уколи. Мама відмовлялася розуміти, що сталося, а тато Валерій Ісаакович спочатку був у дуже важкому стані – не міг вимовити ні слова, плакав. І тільки коли ліки подіяли, ми змогли вже трохи з ним поговорити. Молодший брат Ростислав рвався приїхати, ми з ним розмовляли, але з деяких причин це абсолютно неможливо. Така сама ситуація із сином Жені – він спортивний аналітик, давно мешкає в РФ. Мені вчора дзвонили та писали друзі з усього світу", – каже Філімонов.

"Я знав Женю майже 40 років. Ми разом працювали практично над усіма проєктами. Один для одного були більше ніж друзі, – розповідає нам друг Хаїта, сценарист Олександр Тарасуль. – Ми поряд прожили все своє життя. Я з ним розмовляв увечері, а наступного ранку мені зателефонували і сказали, що його немає. Стрес через війну, нерви, неможливість щось вигадати, щоб врятувати людей, – ось причини того, що сталося. Він був дуже незвичною людиною – і зовні, і внутрішньо. Писав чудові вірші. Його рідним, особливо мамі й татові, зараз неймовірно важко. Все сталося раптово – "швидка" приїхала, але вже констатувала лише смерть".

Також читайте на OBOZ.UA інтерв'ю з єдиним онуком Віталія Білоножка – про невідомі сторінки з життя співака, який пішов у засвіти.

Також OBOZ.UA писав, що на прощанні з Віталієм Білоножком відомі українці поділилися особистими історіями про артиста.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

obozrevatel.com

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Как правильно оборудовать ванную комнату? 17 января 2025

Санузел является важным компонентом в квартире, и правильно оборудовать ванную комнату – достаточно сложная и ответственная задача

Виявлено загадкове джерело радіосигналів з області Всесвіту, де немає нічого 17 января 2025

Виявлено загадкове джерело радіосигналів з області Всесвіту, де немає нічого

Перевірте, чи ви є в переліку: кому не можна їсти ріпчасту цибулю і чому 17 января 2025

Існує набагато більше причин відмовитися від споживання ріпчастої цибулі, ніж ви можете собі уявити.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

тіні для очей  
тіні для очей

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше