Липневий рівень інфляції в єврозоні встановив новий історичний максимум, прискорившись до 8,9%, порівняно з роком раніше. Про це у п'ятницю, 29 липня, повідомляє Bloomberg із посиланням на дані Євростату.
Для порівняння, у червні інфляція у країнах єврозони становила 8,6%. У липні зростання споживчих цін, як і раніше, зумовлене стрімким зростанням цін на енергоносії та продукти харчування. При цьому липнева цифра перевищила очікування економістів, опитаних агентством Bloomberg, які прогнозували зростання цін на 8,7%.
Після уповільнення у червні базова інфляція, що не включає короткострокові коливання цін на енергоносії та продукти харчування, також досягла рекорду 4%.
Член ради директорів Європейського центробанку Мартінс Казакс після засідання регулятора у липні закликав до "досить значного" підвищення ставки на наступній зустрічі ЄЦБ у вересні. Разом із ЄЦБ із рекордною інфляцією борються і в США, в рамках чого Федрезерв підвищив свою ставку на 75 базисних пунктів вдруге.
Для приборкання високих цін у єврозоні уряди 19 країн блоку виділили мільярди євро на підтримку домогосподарств. Проте Франція та Іспанія продовжили встановлювати рекорди з інфляції.
Згідно з недавнім опитуванням S&P Global, виробники повідомляють про різке зниження попиту, а вищі ціни стримують активність у сфері послуг. Ринок побоюється рецесії у блоці, зокрема на тлі підвищення ставок ЄЦБ. JPMorgan і Goldman Sachs є одними з найбільших банків, які прогнозують рецесію, а Goldman каже, що вона фактично розпочнеться вже цього кварталу.
Раніше повідомляли, що США знову підвищують ключову ставку для боротьби з інфляцією.
korrespondent.net
Хочешь узнать больше - читай отзывы