12 марта 2023
У Києві на вулиці Хрещатик 7 липня 1902 року зафіксували повінь. Внаслідок надзвичайної події підвали будинків були затоплені, а воду відкачували за допомогою помп.
Унікальні фото було опубліковано на сторінці спільноти "Клуб корінного киянина" в соціальній мережі Facebook. Можна побачити наслідки стихії 121-річної давнини.
"1902 рік. Повінь на Хрещатику. Невідомо звідки там взялась вода, тому що вулиця на високій точці, мабуть, все таки дощ і відсутність каналізації", – йдеться в повідомленні.
Хрещатик – головна вулиця Києва, розташована у Печерському та Шевченківському районах, місцевість Бессарабка. Починається з Європейської площі, проходить через Майдан Незалежності й закінчується Бессарабською площею.
Відлік історії Хрещатика, як міської вулиці, багато дослідників розпочинають із 1797 року, коли до Києва з міста Дубна перевели контрактовий ярмарок.
Нагадаємо, найстаріша будівля Майдану Незалежності, будинок Гудовського, витримала час та підрив комуністами центру Києва. На жаль, у 1970-х роках під час реконструкції головної площі столиці її знесли.
Як повідомляв OBOZREVATEL, на початку минулого століття в Києві на місці сучасного парку Франка та однойменного театру розміщувалися садиба та сад з озером. Вони належали відомому професору медицини Київського університету Фрідріху Фрідріховичу Мерінгу.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Стали відомі особливості встановлення статусу інвалідності при онкологічних захворюваннях 18 мая 2025
З початку 2025 року в Україні діє нова система оцінювання повсякденного функціонування людини. Мета — не просто встановити статус інвалідності, а об’єктивно...
В Польщі заявили, що Китай міг би "показати Путіну його місце" 18 мая 2025
Погроза торговельним ембарго змусила б Москву покоритися волі Пекіну, та нині це видається малоймовірним, зауважив голова МЗС Польщі.
Німці пішли на морське дно у пошуках місця для зберігання відновлюваної енергії у стислій воді 18 мая 2025
Німці пішли на морське дно у пошуках місця для зберігання відновлюваної енергії у стислій воді