11 сентября 2024
Штурмові безпілотники Phoenix Ghost (Привиди Фенікса), які США постачають в Україну, залишаються загадкою протягом тривалого часу. БпЛА ніколи не згадувався до того, поки у березні 2022 року адміністрація Байдена не оголосила про передачу Києву 121 дрон Phoenix Ghosts, а згодом пообіцяла Україні ще 580 "пташок". Про це повідомляє видання Forbes.
В оголошенні про пакет допомоги в липні 2023 року згадувалося про "безпілотні літальні системи Phoenix Ghost і Switchblade". Однак жодних офіційних подробиць про Phoenix Ghost ніколи не повідомлялося.
Нічого з того не було підтверджено офіційними особами США, і ніяких підтверджених зображень чи відео з фантомним дроном ніколи не з’являлося. Офіційних згадок про це не було з 2022 року.
Phoenix Ghost - це справжня техніка, яка постачається та використовується українськими силами на регулярній основі та має вражаючі нові можливості. І щось дуже схоже на Phoenix Ghost було використано для нападу на російську територію, стверджує ЗМІ.
Зображення дрона у вільному доступі нема, проте деякі деталі розповів віце-президент компанії Aevex Aerospace Скіп Арні.
Під назвою Phoenix Ghost працює кілька різних безпілотників, а не окремий дрон. У квітні 2024 року на Summit Army Aviation Mission Summit 2024 Aevex представила боєприпас під назвою Атлас. У нього є старший брат Домінатор, який ще не виставлявся.
Атлас має вигляд кращої версії російського Ланцета, а Домінатор нагадує менший Шахед для ураження далеких цілей. Важливо, що в літературі компанії Atlas і Dominator описані як "випробувані в бойових умовах". Отже, обидва типи є елементами родини Привидів Фенікса, відправлених в Україну
Атлас має крила в 1 м завдовжки з розмахом 1,6 м. Загальна вага - 10 кг , включаючи 3,5 кг боєголовку, яка може бути осколковою або протиброньовою. Час польоту становить "1-2 години" зі швидкістю 90 км/год із дальністю 120 км. Він має пропелер, який, ймовірно, приводиться в дію від електродвигуна. З таким діапазоном він був би дуже корисним для знищення радарів, ППО, реактивної артилерії та інших цілей великої дальності.
Більший Домінатор має подвійну конструкцію стріли, довжину 1,5 м і розмах крил 5 м. Злітна вага становить 45 кг з корисним навантаженням 16 кг. Як і більшість дронів середнього розміру, Dominator має газовий двигун і пропелер. Він літає "5+ годин" зі швидкістю 90+ км/год із дальністю понад 640 км, що робить його більш стратегічною зброєю.
Атлас і Домінатор мають "візуальну навігацію, щоб автономно ідентифікувати та стежити за орієнтирами чи об’єктами в навколишньому середовищі, забезпечуючи точне позиціонування та пошук шляху без опори на GPS".
Дрони також мають термінал наведення для виявлення, ідентифікації та наведення на цілі. Боєприпаси Aevex досягають автономного польоту за допомогою алгоритмів і злиття датчиків, що дозволяє їм орієнтуватися, приймати рішення та виконувати місії без прямого втручання".
Дизайн безпілотника Atlas прихований. Однак, враховуючи, що зараз в Україні є кілька ударних безпілотників місцевого виробництва, а також імпортованих польських Warmates і американських Switchblades, ідентифікувати їх було б складно.
Україна здійснила багато атак безпілотників великої дальності за допомогою різноманітних безпілотників. Деякі з них є відомими типами, але є кілька інших, які ще не ідентифіковані.
"Було б цікаво дізнатися, яка частина величезного нещодавнього зростання втрат російської артилерії була спричинена цими боєприпасами. І ми не знаємо, скільки цілей більшої дальності вражає Домінатор, який має вдвічі більший радіус дії, ніж така бажана ракета ATACMS", - пише видання.
Завод Aevex вже має достатньо потужностей, щоб знищити російську протиповітряну оборону та "вбити лучника" – вивести з ладу російські авіабази, які використовувалися для нападів на Україну або допомогти спалити життєво важливі стратегічні нафтогазові об’єкти та зруйнувати військову економіку, змусивши Росію припинити вторгнення, вважає ЗМІ.
Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна вже виготовляє багато далекобійних дронів і розвиває ракетну програму, але не вистачає коштів на масштабування виробництва.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
В Кишиневі коло ТЦ впав безпілотник 19 ноября 2024
Дрон знайшли поряд із торговим центром Port Mall та спортивною ареною Chisinau Arena, зазначають місцеві правоохоронці.
"Кожен з нас - оберіг": Матвєєва у 1000 день великої війни показалася в образі ляльки-мотанки. Фото 19 ноября 2024
19-го листопада, у 1000-й день повномасштабного вторгнення українці по-різному висловлюють свої почуття. Хтось розмірковує про злам національної ментальності, хтось ділиться власними методами проживання життя на максимумі, а хтось вдається до творчих експериментів.
Країни G20 пом'якшили критику війни Росії на саміті в Ріо 19 ноября 2024
Частина делегацій з Європи наполягала на більш жорстких формулюваннях, але побоювалися, що це може зірвати всю спільну заяву.