В ЄК шукають спосіб обійти блокування Угорщиною 18 млрд євро для України

7 декабря 2022

Політичне рішення, яке дозволить виділити Україні 2023 року 18 млрд макрофінансової допомоги, знайдуть найближчим часом. Кошти зможуть надходити вже із січня 2023 року. Про це заявив виконавчий віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс у вівторок, 6 грудня, у Брюсселі на прес-конференції після закінчення засідання Європейської ради з економічних та фінансових питань.
 
"Держави-члени віддані працювати, щоб гарантувати надходження цих фінансів до України вже в січні. Україна перебуває в стані війни і відчайдушно потребує підтримки. Ми не можемо дозволити одній державі-члену відстрочити та зірвати фінансову підтримку ЄС. Ми це зробимо, так чи інакше", - наголосив він.
 

На цьому засіданні Євроради планувалося проголосувати за три поправки до економічного законодавства ЄС. Вони дозволять надати Україні ці кошти. Однак під час засідання Угорщина заблокувала ухвалення необхідної законодавчої поправки, для якої було потрібне одностайне рішення.
 
Разом з тим, Рада змогла прийняти дві інші поправки, для чого була потрібна кваліфікована більшість.
 
Домбровскіс запевнив, що робота щодо пошуку рішення триватиме найближчими днями.
 
"ЄС має продемонструвати єдність і солідарність і стримати обіцянки, дані Україні", - вважає він.
 

Чиновник також озвучив варіанти рішення.
 
"Це два варіанти – гарантування запозичень може бути з бюджету ЄС, або ж це можуть бути гарантії держав-членів. Це дві можливості", – пояснив Домбровскіс.
 
Своєю чергою, міністр фінансів Чехії Збігнєв Станюра, який головує на засіданні, запевнив, що буде зроблено все можливе, щоб гарантувати виділення цих коштів на початку січня 2023 року.
 
Нагадаємо, що Угорщина заблокувала виділення Україні 18 млрд євро макрофінансової допомоги Євросоюзу у 2023 році.

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Что нужно знать о бонге? 3 февраля 2023

Человечество изобрело и продолжает изобретать различные способы и приспособления для курения травы и в частности, табака, который тоже по своей сути является травой

Анатолій Анатоліч поділився фото з дочками та звернувся до організаторів "п'яних вечірок" 3 февраля 2023

"Знищив би фізично": Анатолій Анатоліч поділився фото з дочками та звернувся до організаторів "п'яних вечірок" Шоумен розповів про виховання своїх дітей

У Києві викладачка вишу обурилася через прохання вести лекції українською, скандал отримав продовження 3 февраля 2023

"Чому ви не фронті?": у Києві викладачка вишу обурилася через прохання вести лекції українською, скандал отримав продовження В університеті засудили дії жінки

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Игорь  
Игорь

Отзывов: 1

Каталог отзывов

×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одежда / аксессуары
  • Работодатели
  • Другое