28 мая 2025
Одеський шоумен, актор і колишній депутат міської ради Олег Філімонов публічно висловився проти знесення пам’ятників Олександру Пушкіну, які, зокрема, залишаються в місті попри активні процеси дерусифікації. Свою позицію Філімонов пояснив не політичними мотивами, а переконанням у світовій цінності творчості поета, якого він назвав "генієм не лише Росії, а всього людства".
Його виправдання прозвучали у розмові з одеським російськомовним блогером Сергіем Корнієвським. Він підкреслив, що творчість Пушкіна давно вийшла за межі російської культури.
"Пушкін – це найбільше надбання людства. Це не надбання Росії, а тієї ж Одеси, в якій він провів якийсь час, у силці, між іншим", – спробував переконати Філімонов.
Він додав, що твір Пушкіна "Євгеній Онєгін", за його словами, перекладено практично всіма мовами світу і він є частиною навчальних програм філологічних факультетів найпрестижніших університетів.
"Я тоді жив у Одесі пильній" – одразу говорить про те, що таке місто існує у світі. І це промоція нашого міста. Я не кажу про те, що він зовсім геніальний поет. Геніальний – тут не вийде якихось суперечок. Причому не тільки поет, а і прозаїк геніальний, розумієте?", – додав Філімонов, акцентуючи на важливості згадки про Одесу в одному з головних творів поета.
Шоумен також провів паралелі між Пушкіним і світовими класиками літератури. "Я б хотів у цих людей запитати, а що мені конкретно зробив Шекспір, Сервантес, Гарсія, Дюма?", – зауважив він, маючи на увазі, що жоден із видатних митців минулого нібито не повинен бути оцінений винятково за національною ознакою.
За словами Філімонова, Пушкін відіграв важливу роль і в його особистому житті. Він розповів, що його внуки виростали на віршах і казках поета, зокрема на "Казці про царя Салтана" та "Лукомор’ї". "Для мене Пушкін – це частина мого життя", – підкреслив артист.
Ще у 2024 році голова Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер підтвердив, що пам’ятник Пушкіну на Приморському бульварі буде демонтовано. За його словами, відповідне розпорядження вже підписано, і пам’ятник включено до списку монументів, які підлягають знесенню.
Пам’ятник Пушкіну в Одесі було встановлено у 1887–1889 роках, і він став однією з найвідоміших архітектурних пам’яток на Приморському бульварі. Ще до повномасштабного вторгнення Росії місцеві активісти закликали до його знесення як символу колоніального минулого. Водночас у серпні 2024 року мер міста Геннадій Труханов заявляв, що демонтаж цього пам’ятника неможливий, адже він внесений до мотиваційного досьє Одеси для ЮНЕСКО як об’єкт культурної спадщини.
Раніше OBOZ.UA писав, що Олег Філімонов достроково склав мандат депутата Одеської міської ради. Його рішення підтримали колеги, а після промови присутні в залі вшанували його бурхливими оплесками, встаючи зі своїх місць.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Дорофєєва пожалілася на дієту, якої змушена дотримуватися 30 июня 2025
Співачка Надя Дорофєєва зізналася, що тепер мусить дотримуватися безглютенової дієти, а це означає, що зірці доведеться відмовитися від улюблених продуктів.
Німеччина планує створити кіберкупол спільно з Ізраїлем 30 июня 2025
У ФРН відзначили високу ефективність ізраїльської системи ПВО, зауваживши, що у захисті активно діяли фахівці з кібербезпеки, котрі блокували спроби іранських атак у кіберпросторі.
Маск знову різко розкритикував закон Трампа 30 июня 2025
Бізнесмен категорично виступив проти проєкту масштабного закону Трампа про податки та витрати.