28 ноября 2024
Конституційний суд Румунії доручив Центральній виборчій комісії перелічити ще раз всі голоси першого туру виборів президента. Про це свідчить рішення, опубліковане на сайті суду.
Рішення було прийнято наприкінці двогодинного засідання за скаргою кандидата у президенти Крістіана Тергеса, який звинуватив ЦВК у фальсифікаціях щодо голосів іншої кандидатки Елени Ласконі.
Водночас скарга, подана кандидатом Себастьяном Попеску стосовно шахрайства, вчиненого кандидатом Келіном Джорджеску, була відхилена.
Суд також звернувся до ЦВК з проханням надати результати повторного перерахунку голосів.
Нове засідання Конституційного суду відбудеться у п'ятницю, 29 листопада, о 14:00, щоб прийняти рішення щодо вимоги про скасування першого туру президентських виборів, поданої кандидатом від Націонал-консервативної партії Румунії Крістіаном Тергесом. Рішення Конституційного суду є остаточними.
Голова Постійного виборчого органу Тоні Гребле в прямому ефірі телеканалу Digi 24 заявив, що перерахунку підлягають понад дев'ять мільйонів бюлетенів, які нині знаходяться в архівах окружних судів, і процедура повторного підрахунку голосів не може бути проведена за кілька годин або днів.
Румунське законодавство передбачає, що в разі анулювання Конституційним судом результату виборів повторне голосування проводиться у другу неділю після дати анулювання.
Нацрада телебачення і радіомовлення Румунії просить Єврокомісію почати офіційне розслідування щодо застосунку TikTok і можливого неналежного використання платформи, що забезпечило лідерство у першому турі президентських виборів маловідомого ультраправого політика Келіна Джорджеску.
Раніше екзітполи прогнозували, що у другий тур виборів президента Румунії проходять чинний прем’єр Марчел Чолаку та кандидатка від опозиції Єлена Ласконі.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
У Фінляндії побудують завод з виробництва дронів для України та ЄС 28 ноября 2024
Виробництво включатиме не тільки повітряні, а й наземні та морські безпілотники. Дрони постачатимуть Україні, країнам Євросоюзу і НАТО.
Експерт розповів, що робити Україні, якщо не вдасться отримати ПРК THAAD 28 ноября 2024
Експерт розповів, що робити Україні, якщо не вдасться отримати ПРК THAAD
Виявляється, чай без цукру – шкідливий: коли і чому 28 ноября 2024
Чай – дуже популярний в усьому світі напій. І багато дискусій виникає на тему, краще його пити з цукром чи без.