"Все пропало" відкладається. Данилюк запевняє, що Україна впорається без кредиту МВФ

21 ноября 2016

В України вистачить фінансових ресурсів, аби обійтися без чергового траншу кредиту на 1,3 млрд доларів від Міжнародного валютного фонду, якщо ці кошти не надійдуть до кінця 2016 року. Ці гроші все одно підуть у резерви Нацбанку, а не до бюджету. Інша проблема, що Україна не отримає запланованих у держбюджеті надходжень від великої приватизації, яку так і не розпочали, та чергового траншу на 600 млн євро від ЄС.

Про це "Економічній правді" розповів міністр фінансів Олександр Данилюк.

"Все пропало" не буде. Транші МВФ йдуть не до бюджету, а в резерви НБУ. Наступний – не виняток. Навіть якщо ми не отримаємо його цього року, у нас не буде необхідності шукати гроші для його заміщення, як, наприклад, у випадку з неотриманням макрофінансової допомоги від ЄС або недоотримання доходів від приватизації", – сказав Данилюк.

Отримання чи неотримання траншу не вплине на виконання держбюджету-2016.

"Транш МВФ – це в першу чергу сигнал про те, що програма триває. Це важливо для зовнішніх інвесторів та інших міжнародних організацій. Як відомо, нещодавно рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило довгостроковий рейтинг України до В-, який дозволить державі та національним компаніям запозичувати кошти на зовнішніх ринках за нижчими ставками. Це стало можливим, в тому числі завдяки реформам, які ми робимо за підтримки МВФ. Важливо продовжувати реформи і не тільки в рамках програми з МВФ", – зазначив міністр фінансів.

Для отримання чергового траншу кредиту МВФ вимагає ухвалити чотири закони – про пенсійну реформу, модель ринку земель сільськогосподарського призначення, скорочення списку державних компаній, які підлягають приватизації (тобто продаж держкомпаній інвесторам), реформування держбанків.

"Реформа держбанків серед іншого передбачає створення незалежних наглядових рад, що допоможе зробити управління держбанків більше прозорим і ефективним", – уточнив Данилюк.

Нагадаємо, в Києві працювала місія МВФ. У своїй заяві вона вказала, що в Україні мляво тривають реформи, яким у тому числі заважають олігархи у владі.

tsn.ua

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Ридли Скотт хочет снять еще 3 фильма о "Чужих" 25 марта 2017

Ридли Скотт пообещал снять еще три фильма про Чужого, но только если "Чужой: Завет" хорошо проявит себя в прокате

Миллиардера оштрафовали на 77 тысяч евро за непропуск пешехода 25 марта 2017

Мужчина заявил, что у него не было времени, чтобы притормозить

Что такое Sky Jumping и почему от него не бывает крепатуры? 25 марта 2017

Sky Jumping избавляет от плоскостопия, укрепляет позвоночник и суставы, развивает координацию, гибкость и выносливость. Но не подходит беременным и людям с варикозом

+ Добавь комментарий
 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Исида - Isida 0.6
Исида - Isida

Отзывов: 1

Plus Market 0.1
Plus Market

Отзывов: 1

Каталог отзывов

×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одежда / аксессуары
  • Работодатели
  • Другое