Зірка гурту "Аква Віта" пояснив свої скандальні слова про російську мову

24 сентября 2025

Музикант та учасник культових українських проєктів "Територія А" і "Аква Віта" Ігор Балан прокоментував свої висловлювання щодо мовного питання в Україні, яке останніми роками гостро стоїть у суспільстві. За словами артиста, слова про російську мову спотворили його позицію, створивши враження, що він нібито підтримує "русский мир".

У коментарі OBOZ.UA Балан пояснив, що не є прихильником російської мови й культури, однак не закликає до переслідування людей, які в минулому говорили або співали російською. Він підкреслив, що важливо оцінювати не минулі дії митців, а їхню позицію та діяльність сьогодні, у контексті війни, яку Росія розпочала проти України.

"Так, я проти полювання на відьом, не кидаю каміння у тих, хто колись співав російською, бо важливо те, що і як вони співають і вчиняють саме зараз. Я не розумію, чим завинили Чайковський, Булгаков, Гоголь і Чехов, чому ми повинні віддати їх москалям? Не з усім згоден, але, як кожен притомний українець, я маю чітку позицію, вона незмінна із 2014 року: Росія – імперія-агресор, що анексувала наш Крим і розпочала найстрашнішу війну сьогодення!" – заявив музикант.

Артист підкреслив, що у своєму інтерв'ю для OBOZ.UA не закликав до збереження російської культури в Україні. Він зауважив, що позиція двомовності могла б допомогти уникнути війни, проте зараз це уже неактуально.

"Щодо державної мови у мене чітка позиція – лише українська! І це потрібно було впроваджувати ще з дитячого садочка 30 років тому! Щодо функціонування російської мови, я висловив думку (це гіпотеза) – якби ще тоді її ввели, як другу (не державну), можливо б війни не було. Наразі це вже неактуально, адже спалені всі мости! Дуже багато загиблих, зокрема мій племінник, тому тепер це недоречно. Росія, сама того не очікувавши, створила справжню українську державу!" – додав Ігор Балан.

Раніше OBOZ.UA писав, що соліст легендарної "Аква Віти" розкрив подробиці своєї участі в "Х-Факторі". Як пояснив артист, його виступ спеціально зробили поганим.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

obozrevatel.com

Хочеш дізнатися більше — читай відгуки

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

NASA хоче влаштувати на Місяці пожежу і вивчити її фізику 19 апреля 2026

Дослідники американського аерокосмічного агентства NASA оголосили про місію FM2 (Горючість матеріалів на Місяці), в рамках якої вони мають намір вивчити фізику пожеж на планетарних тілах, відмінних від Землі. Наприкінці 2026 року в рамках місії будуть відправлені чотири зразки твердого пального, щоб в умовах місячної гравітації протягом тривалого часу реєструвати характеристики полум'я.

Схопила собаку за шию і замахувалася: у Києві поліція почала перевірку через інцидент в грумінг-салоні 19 апреля 2026

Схопила собаку за шию і замахувалася: у Києві поліція почала перевірку через інцидент в грумінг-салоні. Відео Заяв чи повідомлень щодо цієї події до правоохоронців раніше не надходило

Трамп анонсував нову військову операцію США 19 апреля 2026

День, який готувався 70 років, називається "новий світанок для Куби", заявив глава Білого дому.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Укроп  
Укроп

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше