За часів Трампа з Білого дому зникла папка з розвідданими щодо РФ - ЗМІ

17 декабря 2023

Наприкінці президентського терміну Дональда Трампа з Білого дому зникла папка з секретними документами, які стосувалися втручання Росії у вибори президента США. Про це у п'ятницю, 15 грудня, повідомляє CNN із посиланням на власні джерела.

У папці містилися розвіддані, зібрані США та їхніми союзниками по НАТО про російських агентів, інформація про збір даних щодо втручання Кремля у вибори американського президента у 2016 році, а також дані про джерела всієї цієї інформації.

"Інформація була така секретна, що конгресмени та їхні помічники з допуском до секретної інформації могли ознайомитися з матеріалами папки лише в штаб-квартирі Центрального розвідувального управління в Ленглі (штат Вірджинія). А записи, які вони робили під час вивчення цих документів, не можна було забирати з собою - вони зберігалися в Ленглі, у сейфі. Зникнення папки стало причиною скандалу. Розвідники побоюються, що могли бути розкриті секрети США та їхніх союзників по НАТО", - пише CNN. 

Зазначається, що востаннє папку бачили в Білому домі наприкінці перебування Трампа на посаді.

"За день до того, як Трамп мав залишити Білий дім, він наказав привезти її, щоб розсекретити низку документів, повʼязаних із розслідуванням втручання РФ у вибори. Під наглядом тодішнього керівника апарату Білого дому Марка Медоуза папку ретельно вивчили помічниками республіканців із допуском до конфіденційної інформації. Було створено кілька зредагованих копій, які збиралися поширити серед республіканців Конгресу та журналістів, які симпатизують Республіканській партії. Копії, зрештою, вилучили для додаткового погодження, а потім вони опинилися в Національному архіві", - вказується у статті. 

Незважаючи на указ, документи так і не були опубліковані Міністерством юстиції, а копії з різним ступенем редагування опинилися в Національному архіві.

"Але невідредагована версія з секретними розвідданими зникла на тлі хаосу, який панував у Білому домі в останні миті президентства Трампа",- пише CNN.

Нагадаємо, видання Axios заявило, що союзники кандидата у президенти США Дональда Трампа перевіряють лояльних до нього людей для безпрецедентного повалення демократії та захоплення влади. 

Раніше Дональд Трамп зізнався, що шантажував європейських лідерів тим, що Сполучені Штати під його керівництвом не будуть захищати союзників по НАТО в разі нападу Росії.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Партизани спалили релейну шафу на залізниці в РФ 15 мая 2025

Ворог тепер має серйозні порушення у своєчасній доставці необхідних ресурсів на передову, зазначає рух Атеш.

Що стало відомо про особисте життя учасників гурту Ziferblat 15 мая 2025

Гучне розлучення та перше кохання, яке подолало всі перешкоди: що відомо про особисте життя учасників гурту Ziferblat Зазвичай вони рідко діляться особистим на публіку

Від професійної плавчині до дружини князя Монако: як змінювався стиль княгині Шарлін. ФОТО 15 мая 2025

Коли Шарлін Віттсток вийшла заміж за князя Монако Альбера у 2011 році, її життя змінилося. Колись відома олімпійська плавчиня, вона була представлена світові в іншому амплуа - як княгиня Монако.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше