6 февраля 2025
Будь-яка атака ракетами, за винятком ядерки, навряд чи здатна зруйнувати одну з діючих атомних електростанцій України. Таку думку має політичний аналітик, експерт із ракетно-ядерного озброєння, колишній інженер-конструктор КБ "Південне" Олександр Кочетков.
За його словами, у разі потрапляння ракети або БПЛА у сховище відпрацьованих ядерних відходів, ядерного палива, то там може виникнути певний ракдіоактивний викид, але не на великому просторі. Обчислення в метрах, десятках метрів, але не більше. Однак, водночас, проблема є в іншому.
"Якщо будь-яка атомна електростанція виробляє енергію, то з неї йде енергія, яку можна використовувати для того, щоб вона працювала. Тобто вона виробляє і споживає електричну енергію за рахунок цього електромотора, який ганяє воду і здійснює охолодження так званої активної реакторної зони, яка дуже розпечена. І якщо там не буде охолодження, вода в тих трубах закипить, перетвориться на пару, і тоді може статися тепловий вибух цієї робочої зони, тобто повне повторення того, що сталося на Чорнобильській АЕС 1986 року", - зазначає Олександр Кочетков.
Таким чином, в атмосферу може потрапити значний викид радіоактивних матеріалів, пилу. Можливе зараження великої площі.
"Ось про що він, керівник МАГАТЕ Рафаель Гроссі, власне, говорить, що якщо атакувати підстанції, то може виникнути потенційна ситуація, що якась із наших АЕС буде позбавлена живлення, і там виникає загроза такого внутрішнього теплового вибуху, однак така ймовірність невелика", - наголосив Кочетков.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що окупанти достроково списали атомні підводні човни "Тайфун".
Підпишись на наш Telegram-канал, якщо хочеш першим дізнаватися головні новини.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
В Італії обурились відсутністю Мелоні на зустрічі лідерів у Києві 13 мая 2025
Колишні прем'єри Італії Джузеппе Конте та Маттео Ренці звинуватили Мелоні в пасивності та в тому, що Італія "втратила позиції".
США та Китай домовилися відмовитися від надвисоких мит на 90 днів 12 мая 2025
США та Китай домовилися відмовитися від надвисоких мит на 90 днів
Головою британської розвідки MI6 вперше в історії стане жінка - ЗМІ 12 мая 2025
Чинний глава британської MI6 сер Річард Мур піде у відставку восени після п'яти років на цій посаді.