4 марта 2025
В Україні патрульним поліціянтам було надано наказ використовувати не зовсім стандартні методи для затримання водіїв, яких підозрюють у порушенні мобілізаційного законодавства. Відповідно до нещодавно опублікованого аудіофайлу, нібито записаного заступником начальника батальйону Патрульної поліції Миколаївської області Сергієм Михайлівським, патрульним було рекомендовано виманювати водіїв-чоловіків з автомобіля за допомогою різних хитрощів.
Згідно з розмовою, патрульні мали виконати завдання, спрямоване на те, щоб водії покидали свої автомобілі. У ситуації, коли чоловік перебуває в розшуку ТЦК (територіального центру комплектування та соціальної підтримки) і перебуває в авто, але пристебнутий і не виходить з машини, поліціянти не повинні повідомляти його про те, що його розшукують воєнкоми, щоб уникнути «неприємних наслідків».
Із запису, що був опублікований адвокатом Антоном Болтиком у Telegram, стало відомо, що один із голосів, схожих на голос Михайлівського, дав інструкції підлеглим щодо «хитрощів» у роботі з водіями. Вони повинні були забирати у водіїв документи на перевірку, а також вигадувати ситуації, які б змусили водія покинути автомобіль. Як результат, таких водіїв передавали до ТЦК для подальших дій.
«Кожен, хто бачить ТЦК-шників, кожен дасть на ноги. А потім у нас неприємні ситуації. Працівникам ТЦК також скажіть, з якими ви працюєте, щоб не бігали там групкою біля машини навколо того водія, не маячили своєю формою. Тому що [водії] лякаються і тікають. І потім ми винні», – скаржиться чиновник.
Зокрема, керівник вказує на те, що співробітники ТЦК повинні бути обережними в своїх діях і не створювати неприємних ситуацій біля автомобіля, щоб не налякати водія. Якщо водій відмовляється покидати машину, поліція має змогу викликати «підозру на наявність наркотичного сп’яніння» і відправити його на медичний огляд, щоб притягнути до відповідальності за ст.130 КУпАП (відмова від проходження медичного огляду).
Наразі достовірність аудіофайлу не підтверджена, а Національна поліція України не зробила офіційних заяв щодо цієї ситуації. Важливо зазначити, що за українським законодавством водії не зобов’язані виходити з автомобіля для спілкування з поліцією, навіть під час перевірок на алкогольне чи наркотичне сп’яніння або під час складання адміністративних матеріалів.
Поліція може вимагати від водія вийти з автомобіля лише у разі, якщо є законні підстави для цього, такі як необхідність затримання або проведення зовнішнього огляду. В іншому випадку, водій має право залишатися в автомобілі.
Раніше ми повідомляли, що означає символ ключа на панелі авто.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Чи варто встановлювати систему автоматичного поливу? 12 апреля 2025
Автоматичний полив має багато переваг, про які мова піде нижче, особливо якщо ти маєш сад, город або газон
Розкладні кутові дивани: плюси, мінуси та найкращі моделі 10 апреля 2025
Розкладні кутові дивани стали невід’ємною частиною сучасних інтер’єрів, поєднуючи функціональність і стильний дизайн. Їхня популярність зумовлена здатністю ефективно використовувати простір
Росія різко збільшила вплив РПЦ в Африці - ЦПД 8 апреля 2025
За три роки роботи екзархату РПЦ на континенті було відкрито парафії у 30 країнах, половина з яких з’явилась у 2022 році.