14 мая 2025
До гіперзвукового класу належать ракети, які можуть рухатися зі швидкістю понад 5 Махів і маневрувати під час польоту. У цьому відмінність від балістики, яка теж здатна досягти гіперзвукової швидкості. Але тут уже політ передбачуваною ділянкою. Між США, Китаєм і РФ триває змагання в питанні лідерства з гіперзвуковим озброєнням. Екс-офіцер армії США, аналітик Брент Іствуд пояснив, у кого зараз найкращі зразки у світі.
Російські окупанти першими офіційно розгорнули гіперзвук. Ракета "Циркон" морського базування може літати зі швидкістю до 9 Махів. Запуск ведеться з кораблів. За підйом відповідає твердопаливний двигун, а потім повітряно-реактивний. У Москві заявляли, що нібито "Циркон" може проходити до 1000 км. "Кинджал" показує до 10 Махів. Але тут уже аеробалістика, а не класично гіперзвуковий варіант.
Події в Китаї називають стабільним розвитком. Ракету DF-17 охрестили бойовим блоком, що планує, зі швидкістю 5-10 Махів. Реальні характеристики викликають питання, оскільки в розвідці на заході не підтвердили параметри. США показали старт пізніше. Але у них низка технопроривів. Мова про такі проекти:
Крім зазначеного, Америка працює над можливостями протидії гіперзвуковій зброї. За задумом, це перспективний щит на кшталт "Золотого купола".
Іствуд резюмував, що найшвидша гіперзвукова ракета є у РФ. Китай веде розвиток своєї програми. А США ще не розгорнута гіперзвукова сила, хоч технічно просунута. Але відставання скорочується, оскільки США готові до практики.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Буданова розкрили подробиці про нову ракету окупантів "Бандероль".
Підпишись на наш Telegram-канал, якщо хочеш першим дізнаватися головні новини.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Німеччина відмовила в притулку 90% росіян 14 мая 2025
Інформація МВС ФРН свідчить про те, що з понад 6300 прохачів статус біженця надали 349 громадянам РФ.
Чиновнику Конституційного суду загрожує п'ять років за схему для ухилянтів 14 мая 2025
Чиновнику Конституційного суду загрожує п'ять років за схему для ухилянтів
Apple представила «музичну терапію» — колекцію Lo-Fi-треків для роботи, навчання та сну 14 мая 2025
Apple представила «музичну терапію» — колекцію Lo-Fi-треків для роботи, навчання та сну