1 ноября 2022

Російські терористи пошкодили на Харківщині радіотелескоп УТР-2 Радіоастрономічного інституту Академії наук. Він є одним із найбільших у світі. Про це повідомили у Національній поліції України.
Будівля установи повністю зруйнована. І ймовірно, що вона не підлягає відновленню. На території станції площею понад 100 га розташовувався телескоп УТР-2. Окупанти перебували там кілька місяців і завдали масштабних збитків.
"Рили окопи та залишили по собі чимало боєприпасів та залишків від них", - повідомили в поліції.
УТР-2 – український Т-подібний радіотелескоп-2. Його будівництво було завершено у 1969 році. Він був найдосконалішим у світі інструментом декаметрового діапазону довжин хвиль.
Радіоастрономічний інститут Національної академії наук України вважається головною науковою організацією в галузі радіоастрономічних та радіофізичних досліджень космічного простору.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
У Deutsche Bank провели обшуки через компанії, пов’язаними з Абрамовичем 29 января 2026
Deutsche Bank підтвердив на запит, що "нині триває розслідування прокуратури Франкфурта" в його приміщеннях.
Другий тіньовий танкер РФ втратив керування у Середземному морі 29 января 2026
Європейські країни неодноразово попереджали, що судна тіньового флоту, багато з яких час здавати на металобрухт, є екологічною та технологічною небезпекою.
Китай допомагає Росії виробляти Орєшнік - ЗМІ 29 января 2026
Для виробництва боєголовок Орєшніка використовуються спеціалізовані верстати та інструменти китайського виробництва.