14 ноября 2024
Військові трофеї, взяті на полі бою, належать державі, а не окремим воїнам. Про це розповів експерт із кримінального права Григорій Усатий.
Він зазначив, що на деокупованій території може залишатися маса ворожої зброї. Громадяни, які знаходять або отримують предмети в бою, вважають, що вони їхні. Але все не так просто на перший погляд.
Норми міжнародного гуманітарного права визначають військові трофеї як узяте в іншої сторони озброєння, техніку, інше майно, яке може використовуватися стороною, що їх захопила.
"І визначено, що військові трофеї належать державі, а не окремим військовослужбовцям. Ці вимоги ми відтворили ще до повномасштабного вторгнення РФ. Це було в наказі Міністерства оборони про затвердження інструкції про порядок виконання норм міжнародного гуманітарного права в ЗСУ", - сказав Усатий.
Громадяни іноді можуть помилково трактувати закон, якщо знайшли зброю. Вони думають, що вона їхня.
"Закон говорить, що зброя має бути задекларована. Тобто, вона може зберігатися у людини, але якщо вона її зареєструвала. І в 90-денний термін після закінчення воєнного стану особа повинна здати цю зброю. Хоча може претендувати на те, щоб навіть після війни ця зброя залишиться в неї, умовно кажучи, на зберіганні", - пояснив Григорій Усатий.
При цьому, є деякі види зброї, які не можуть декларуватися:
"Закон дає дуже великий зазор для декларування. І тут треба розуміти, що це крок законодавця назустріч людям. Крок держави, яка простягає руку і каже, що ми перебуваємо в складних умовах, зараз війна, давайте разом захищатися і закликає цивільних декларувати цю зброю", - резюмував фахівець.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в НАТО зізналися, в якому випадку ввели б свої війська в Україну.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Почалася сесія Генасамблеї ООН: розглядатимуть резолюції щодо річниці війни 25 февраля 2025
На сесії розглядатимуть два проєкти резолюції щодо війни - від більшості демократичних країн, серед яких і Україна, та американський варіант.
Огнєвіч у вишиванці звернулася до українців у роковини повномасштабної війни. Відео 24 февраля 2025
У треті роковини початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну багато українських знаменитостей поділилися своїми емоціями та підтримали українців. Наприклад, Джамала розповіла, як зараз люди борються за мирне життя.
Ребрик у річницю вторгнення показалася на київському даху та подякувала захисникам 24 февраля 2025
На відміну від більшості зірок, актриса Лілія Ребрик у третю річницю повномасштабного вторгнення вирішила бути лаконічною і не писала розлогих думок з цього сумного приводу.