Як вибрати складаний ніж?

1 августа 2022

Як вибрати складаний ніж?

Ніж із фіксованим клинком – відмінний інструмент. Простий, надійний, здатний використовуватися різними способами. Але з компактністю в нього завжди були проблеми. І навіть незважаючи на те, що складані моделі з'явилися мало не в стародавньому Римі, особливою популярністю вони не користувалися. І так було приблизно до початку ХХ століття, коли майже сучасні технології зробили ніж розкладний не тільки корисним інструментом, а й модним аксесуаром для величезної кількості звичайних людей. І з того часу популярність його не зменшується, тому ми зараз розповімо вам, як серед величезної різноманітності існуючих моделей вибрати щось особисто для себе.

Головні особливості складаних ножів

Основна особливість таких інструментів – можливість складатися. Саме тому рукоятка у них практично завжди порожня, а також містить механізм фіксації клинка. З іншого боку, досить значну роль грає механізм розкриття. Все инше ж – майже все те саме, що й у звичайних ножів.

Серед механізмів замикання найпоширенішими є лайнер-лок та фрейм-лок. У першому випадку лезо фіксується на вільному кінці окремою пружною пластиною, розташованою під накладкою рукояті. А у другому – аналогічною пластиною, але яка є частиною структури рукояті. Є й інші механізми фіксації, зокрема й оригінальні розробки.

Щодо механізмів розкриття, то тут все просто. Це або механіка, або автоматика або напівавтоматика. У першому випадку ви закриваєте і розкриваєте ніж вручну - за допомогою різних структурних елементів, типу отвору в основі леза, піднігтьової виїмки, шпеника або металевої виступаючої частини - фліппера. В автоматичних моделях вам потрібно просто натиснути кнопку - і лезо або розкриється, або закриється. У напівавтоматичних розкриття автоматичне, а закривання – ручне.

На що звертати увагу?

При виборі складаного ножа слід звертати увагу на наступні моменти:

  • Призначення. Якщо інструмент потрібен для розрізання коробок, то ідеальний формат його – бокскаттер зі змінними лезами. Якщо для вирішення побутових питань – то невелике лезо від 8 до 10 см завдовжки. Якщо ж ви плануєте використовувати його в походах, то від 10 см мінімум.
  • Вага. Індивідуальний момент, але вважається, що гарний розкладний ніж для щоденного носіння важить близько 150 грам. Це досить мало для того, щоб не відчуватися в кишені чи на поясі, але досить багато, щоби впевнено лежати в руці.
  • Розмір. Вироби з довжиною леза до 6 см не надто зручні у повсякденному використанні, а понад 12-15 – надто масивні, щоб носити їх із собою, окрім як у походах.
  • Тип сталі. В якості першого ножа краще вибирати такий, який не потрібно заточувати часто і за яким не треба особливо стежити. Тобто – нержавіюча сталь підвищеної твердості. Однак пам'ятайте, що леза з такого металу не дуже добре витримують бічні навантаження. Та й коли таки затупляться, із заточуванням у них можуть бути проблеми. Альтернатива – м'яка сталь, яку можна заточувати мало не каменем, але робити це доводиться регулярно.
  • Руків’я. Ще один суто індивідуальний момент. Тому кожен розкладний ніж вам потрібно перед покупкою потримати в руці. І прицілитися – наскільки вам буде зручно ним користуватися. У будь-якому випадку, наявність текстурування та підпальцевих виїмок стане плюсом. Що стосується матеріалів – краще мікарту чи щось подібне. Міцна, надійна, сама по собі не ковзає, не нагрівається і не промерзає взимку.
  • Механізм розкриття. Краще механічний – він простіше та надійніше. Що стосується конкретних елементів, то тут вибирайте те, що вам більше подобається. Але відразу попередимо - нігтьова виїмка може виявитися незручною для людей з короткими нігтями, а фліппером потрібно деякий час вчитися користуватися.
  • Механізм блокування. Чим простіше – тим краще. Особливо якщо це ваш перший ніж.
  • Додаткові функції. Багато мультитулів також здатні виконувати функції кишенькових ножів. Функціонал у них реально вселяє повагу, але лезо та механізми фіксації – далеко не найкращі. Їх варто купувати тим, у кого вже є ніж, який підходить на всі випадки життя.
  • Спосіб носіння. Більшість подібних виробів можна просто покласти до кишені – і цього буде достатньо. Деякі, втім, оснащуються кліпсою, яка чіпляється за тканину та фіксує ніж у певному положенні. Що стосується піхв, то вони практично не використовуються.

Покупка

Всім зазначеним вище критеріям відповідають не тільки складані ножі від відомих західних компаній, а й деякі вітчизняні моделі. Наприклад, ті, що продаються в інтернет-магазині skif-knives.com. Адже український виробник ножів «СКІФ», як показують різні тестування та ножові шоу, створює справді гідні речі.

Ножі від Скіф Найфс за якістю практично не поступаються своїм європейським аналогам, та й за рівнем дизайну знаходяться приблизно на тому ж рівні. Але ціна їх – розрахована саме на українського споживача, тому добрий ніж може собі дозволити кожен охочий. Тож якщо ви цінуєте справді надійні та якісні речі – сміливо звертайтесь до нас.

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

О важности качественных рыболовных крючков и приманки для рыбной ловли 15 апреля 2025

В арсенале опытного рыбака вы чего только не найдете! Здесь и спиннинги/удочки, и леска с поплавками самой различной конфигурации, треноги-держатели для удочек

Значение бытовой химии в современном доме 11 апреля 2025

Бытовая химия остается одним из самых востребованных сегментов на потребительском рынке. Это обширная категория, включающая моющие гели, стиральные порошки, средства для стекла, для пола, для кухни, для туалета

Ремонт стиральных машин в Киеве: качественно, быстро и надежно от Стир Сервис 11 апреля 2025

Стиральная машина — это незаменимый бытовой помощник в каждом доме. Когда она выходит из строя, это может вызвать не только неудобства, но и дополнительные расходы

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

UrbanFlowers 5.0
UrbanFlowers

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше