Через брак сну підвищується ризик розвитку хвороби Альцгеймера – висновки вчених

7 января 2018

Брак сну – один з факторів, які можуть відігравати ключову роль у розвитку з віком такої недуги, як хвороба Альцгеймера. Про це заявили американські вчені з Медичної школи Університету Вашингтона, опублікувавши результати свого дослідження в журналі Annals of Neurology.

Через недостатню кількість сну мозок починає виробляти більше пептидів (бета-амілоїдного білка), що провокує появу хвороби Альцгеймера у людини. Яким чином втомлений мозок пов’язаний з появою великої кількості пептидів, вченим поки неясно, але зрозуміло, що такий взаємозв’язок точно є.

Вчені дослідили стан здоров’я та спосіб життя 8-ми осіб у віці від 30 до 60 років. У цих людей було 3 варіанти поведінки: заснути самостійно, за допомогою снодійних препаратів та не спати всю ніч. Їх моніторили 36 годин поспіль: зранку і до півдня наступного дня. Кожні 2 години вчені збирали в них зразки сірої речовини та спинного мозку, щоб відстежувати кількість пептидів. Результати дослідження показали: рівень пептидів у тих, хто мало спав, на 25-30% вищий, ніж у тих, хто спав всю ніч. Дане дослідження деякі учасники експерименту проходять вдруге, деякі – втретє, і кожного разу результати однакові. Після ночі без сну кількість пептидів у учасників експерименту була на такому ж рівні, як і у людей, що з раннього віку схильні до розвитку хвороби Альцгеймера.

Одна безсонна ніч навряд чи якимось чином вплине на виникнення Альцгеймера в майбутньому, зазначають вчені. Проте систематичне недосипання точно негативно позначиться на здоров’ї людини, особливо в плані схильності до даної хвороби.

Хвороба Альцгеймера – це найбільш розповсюджена форма деменції (слабоумства), яка була вперше описана у 1907 році психіатром Алоїсом Альцгеймером. Найчастіше на неї страждають люди старше 65 років, проте існує і рання форма хвороби, на яку страждають молоді люди. Недуга починає проявлятися малопомітними симптомами, але поступово прогресує, викликаючи розлади пам’яті, порушення мовлення, втрату здатності орієнтуватися в навколишній дійсності, доглядати за собою. Поступово особистість повністю руйнується, і ці зміни, на жаль, поки є незворотними.

Здоров-Инфо

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

В Apple спрогнозували долю iPhone через 10 років 10 мая 2025

В Apple спрогнозували долю iPhone через 10 років

Збиття ракет з ядерною боєголовкою: генерал пояснив нюанси 10 мая 2025

Збиття ракет з ядерною боєголовкою: генерал пояснив нюанси

Китайці не змогли із Землі знайти воду на Місяці 10 мая 2025

Китайці не змогли із Землі знайти воду на Місяці

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

mbuy24.com 5.0
mbuy24.com

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше